Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2020-06-26, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyska uczelnia uruchamia trzeci kierunek magisterski. To zarządzanie i inżynieria produkcji

PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Od nowego roku akademickiego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie będzie prowadzić dodatkowe studia magisterskie. Uczelnia otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rozszerzenie kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji o kolejny stopień.
Uczelnia już prowadzi rekrutację. Prorektor ds. spraw studenckich i dydaktyki dr inż. Mariusz Kołosowski wyjaśnia, że oferta skierowana jest do szerokiej grupy absolwentów studiów I stopnia.

- Daje to możliwość kontynuowania nauki studiującym właśnie na zarządzaniu i inżynierii produkcji. To studia techniczne, w związku z tym założyliśmy w warunkach przyjęć, że te studia będą mogli realizować studenci, którzy ukończyli I stopień studiów technicznych też na innych kierunkach, czyli na przykład nasi informatycy, czy architekci - wskazuje.

Władze uczelni wskazują, że o uruchomienie II stopnia zabiegali dotąd sami studenci. Na roku będzie mogło kształcić się maksymalnie 40 osób, zarówno w formie stacjonarnej, jak i zaocznej. Przyszli magistrowie będą zdobywać wiedzę w dwóch specjalnościach.

- Jeśli chodzi o zrównoważoną czystszą produkcję, chodziło nam o zagadnienia związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, z efektywnością energetyczną. Wychodzimy naprzeciw tendencjom współczesnym. Jeśli chodzi o logistykę produkcji, to przede wszystkim są tutaj potrzebni fachowcy, którzy będą potrafili między innymi zarządzać produkcją - zauważa.

Program nauczania powstał we współpracy z przedsiębiorstwami współpracującymi z uczelnią. To między innymi belgijski Umicore, który buduje pod Nysą fabrykę komponentów do baterii pojazdów elektrycznych.

Dodajmy, że zarządzanie i inżynieria produkcji to już trzeci, po bezpieczeństwie wewnętrznym i pielęgniarstwie, kierunek studiów magisterskich na nyskiej PWSZ.
dr inż. Mariusz Kołosowski
dr inż. Mariusz Kołosowski

Zobacz także

2020-02-29, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Nyski dworzec kolejowy na rządowej liście modernizacji 150 obiektów w kraju Dworzec kolejowy w Nysie znalazł się na rządowej liście rewitalizacji 150 dworców i zyska nowe życie. Przypomnijmy, w 2016 roku obiekt stał się własnością samorządu, jednocześnie mieści się na linii budowanego Centralnego Portu… » więcej 2020-02-29, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Biegi Tropem Wilczym w ośmiu opolskich miejscowościach. Mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych W ośmiu opolskich miejscowościach mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę (1.03) w południe wystartują Biegi Tropem Wilczym. Wydarzenie jest organizowane po raz ósmy. Na Opolszczyźnie biegi odbędą… » więcej 2020-02-28, godz. 07:00, Gospodarka Nysa zamieni się terenami z KOWR-em. "To wsparcie dla inwestycji w strefę ekonomiczną" Gmina Nysa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wymienią się gruntami. Dzięki temu miasto będzie mogło szybciej zdobyć pieniądze na uzbrojenie strefy ekonomicznej. » więcej 2020-02-27, godz. 14:10, Wiadomości z regionu Są pieniądze na budowę brakującego przęsła kładki na Nysie Kłodzkiej. Przeprawa ma szansę zostać otwarta przed wakacjami Coraz bliżej uruchomienia kolejnej pieszo-rowerowej przeprawy przez rzekę na wysokości nyskiej elektrowni wodnej. Miejscy radni zdecydowali o przekazaniu pieniędzy na dobudowanie brakującego przęsła do kładki technologicznej. » więcej 2020-02-25, godz. 19:30, Gospodarka Fabryka Umicore w Radzikowicach rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku. Wmurowano akt erekcyjny i kamień węgielny W podnyskich Radzikowicach wmurowano dziś (25.02) kamień węgielny wraz z aktem erekcyjnym fabryki firmy Umicore. To kolejny etap budowy zakładu, który już pod koniec roku ma rozpocząć produkcję katod ogniw elektrycznych. » więcej
413414415416417418419
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »