Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2020-06-22, 15:06 Autor: Mariusz Chałupnik

Strażacy usuwali zator pod mostem kolejowym w Przeczy [AKTUALIZACJA]

Most kolejowy w Przeczy [fot. Daniel Klimczak]
Most kolejowy w Przeczy [fot. Daniel Klimczak]
Rozlewisko Nysy Kłodzkiej [fot. Daniel Klimczak]
Rozlewisko Nysy Kłodzkiej [fot. Daniel Klimczak]
Rozlewisko Nysy Kłodzkiej [fot. Daniel Klimczak]
Rozlewisko Nysy Kłodzkiej [fot. Daniel Klimczak]
Rozlewisko Nysy Kłodzkiej [fot. Daniel Klimczak]
Rozlewisko Nysy Kłodzkiej [fot. Daniel Klimczak]
Utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Opole - Wrocław. W miejscowości Przecza w powiecie brzeskim utworzył się zator pod mostem kolejowym na rzece Nysa Kłodzka. Strażacy oczyszczają obecnie nurt rzeki w tym miejscu.
O szczegółach informuje aps. Jarosław Buhl, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

- W miejscowości Przecza doszło do zatoru pod mostem kolejowym. Niesione wzdłuż rzeki kłody drzew, opierają się o pylony mostu kolejowego, powodując piętrzenie się wody i zagrażając konstrukcji mostu. Koniecznie jest oczyszczenie zatoru. Obecnie na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej.

Jak informuje Sylwester Brząkała, dyrektor spółki PolRegio w Opolu na razie ruch na tej linii jest utrzymany.

- Jeden tor jest czasowo wyłączony z ruchu. Wszystkie przewozy odbywają się po torze numer 2, to jest tor w kierunku Wrocławia do Opola. Ruch odbywa się płynnie, większych zakłóceń na razie nie odnotowujemy. To jest linia, która ma dość mocne obłożenie. Może się zdarzyć, że jakieś nawarstwienie tych składów. Na tę chwilę żadnych opóźnień pociągów regionalnych nie odnotowaliśmy. Nie wiem jak wygląda sytuacja z pociągami dalekobieżnymi.

Na razie nie wiadomo jak długo utrzyma się taka sytuacja w tym miejscu i jak długo potrwa usuwanie przez służby powstałego zatoru.

AKTUALIZACJA:

Kilkanaście minut przed godziną 16:00 strażacy zakończyli swoje działania. Na brzegu wciąż pozostają jednak sporej wielkości konary, a także niemal całe drzewa, które zostały wyłowione z rzeki. To właśnie one utrudniały przepływ wody w tym miejscu. Obecnie nurt nie napotyka już na żadne przeszkody, bez utrudnień kursują także pociągi. Warto jednak zauważyć, że poziom Odry w tym miejscu jest naprawdę wysoki. Lustro wody od przęsła mostu dzielą około 2 metry. Ponadto miejscami woda wylała z koryta zalewając okoliczne tereny zielone.
aps. Jarosław Buhl
Sylwester Brząkała
Relacja Daniela Klimczaka godz. 16:00

Zobacz także

2024-10-01, godz. 16:07, Wiadomości z regionu Za dwa tygodnie reaktywacja szpitala powiatowego w Nysie 15 października szpital powiatowy w Nysie wróci do pracy - poinformował dyrektor ZOZ w Nysie Artur Kamiński. Placówka została zamknięta, a pacjenci ewakuowani z powodu zalania podczas powodzi. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-09-30, godz. 11:15, Wiadomości z regionu Poprawia się sytuacja w szkołach na terenach powodziowych W tej chwili już tylko 5 opolskich placówek nie prowadzi zajęć. Są to dwa przedszkola i trzy szkoły podstawowe z Lewina Brzeskiego. Jedna szkoła ponadpodstawowa z Nysy prowadzi zajęcia w sposób hybrydowy. » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »