Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-11-14, 13:30 Autor: Daniel Klimczak

Kaczkomat stanął na nadrzecznych bulwarach w Nysie. W przyszłości w mieście mogą pojawić się kolejne takie urządzenia

Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
W Nysie działa już kaczy bufet, czyli urządzenie, w którym za symboliczną złotówkę można kupić porcję karmy dla wodnych ptaków.
Kaczkomat ustawiono na bulwarach w okolicy Mostu Kościuszki. Magistrat już wcześniej planował instalację, jednak termin trzeba było przesunąć ze względu na ruchy migracyjne ptaków. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapowiada, że w przyszłości w mieście mogą pojawić się kolejne takie urządzenia.

- Ekolodzy nas poinformowali, że niedobrym pomysłem jest karmienie kaczek przed okresem zimowym. W innym przypadku było ryzyko, że te, które miały odfrunąć, mogły zostać. Zobaczymy, jak przyjmą go mieszkańcy, bo też w różnego rodzaju mediach widzimy, jak niektórzy korzystają w Polsce z tych kaczkomatów. Jeżeli się przyjmie, a mam taką nadzieję, to stanie w innych miejscach - dodaje.

Rozwiązanie od początku cieszy się uznaniem mieszkańców, którzy chętnie dokarmiają wodne ptactwo. Nysanie wskazują na wygodę korzystania z urządzenia, a także konieczność pomocy zwierzętom w czasie niskich temperatur.

Magistrat zachęca jednak, by na razie powstrzymywać się z intensywnym dokarmianiem. Będzie ono wskazane dopiero wówczas, gdy spadnie śnieg.
Kordian Kolbiarz
Mieszkańcy Nysy

Zobacz także

2019-10-04, godz. 15:00, Gospodarka Trasa kolejowa Opole - Nysa: Nowe tory są, ale prędkość... po staremu W poniedziałek (7.10) wznowiony będzie ruch kolejowy na całej linii Opole - Nysa, jednak pociągi nadal będą jeździły tam z prędkością, jak przed remontem. Wicemarszałek Szymon Ogłaza tłumaczy, że za 120 milionów złotych położono… » więcej 2019-10-04, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Milowy krok w kierunku przywrócenia działalności „Aleksandrówki”. "Będzie przeznaczona na rehabilitację dzieci" Reaktywowany będzie ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci „Aleksandrówka” w Jarnołtówku. Solennie zapewniają o tym władze powiatu nyskiego oraz poseł PiS Katarzyna Czochara, która od ponad pięciu lat prowadzi związane z tym starania… » więcej 2019-10-04, godz. 08:30, Sport i turystyka Wygrana Stali Nysa w Bielsku-Białej. "Nie spodziewałem się, że wygramy tak gładko" 3-1 pokonali BBTS siatkarze Stali. Nyska drużyna dominowała na parkiecie, a mecz mógł skończyć się wcześniej. » więcej 2019-10-03, godz. 21:04, Wiadomości z regionu Nyski sąd skazał dziennikarza lokalnej telewizji. Miał szantażować byłą dyrektor domu kultury, Martę Klubowicz Dziennikarz nyskiej telewizji szantażował byłą dyrektor Nyskiego Domu Kultury Martę Klubowicz. Do takiego wniosku doszedł Sąd Rejonowy w Nysie, który po dwóch latach ostatecznie przyznał rację aktorce. » więcej 2019-10-03, godz. 20:15, Wiadomości z regionu Marszałek senatu odwiedził Nysę. Stanisław Karczewski wyrażał uznanie dla pracy Jerzego Czerwińskiego i poparł jego kandydaturę w wyborach Marszałek senatu Stanisław Karczewski odwiedził dziś (03.01) Nysę. Podczas spotkania z mieszkańcami w Nyskim Domu Kultury, polityk zachęcał do udziału w wyborach oraz oddawania głosów na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. » więcej
453454455456457458459
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »