Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-07-20, 17:08 Autor: Daniel Klimczak

Nysa już po raz 10. stanie się areną zmagań pirotechników. Przed nami jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody

[Fot.UM Nysa]
[Fot.UM Nysa]
IX Festiwal Ognia i Wody w Nysie [fot. Ewelina Laxy]
IX Festiwal Ognia i Wody w Nysie [fot. Ewelina Laxy]
Festiwal Ognia i Wody Nysa 2016
Festiwal Ognia i Wody Nysa 2016
IX Festiwal Ognia i Wody w Nysie [fot. Ewelina Laxy]
IX Festiwal Ognia i Wody w Nysie [fot. Ewelina Laxy]
Już dziś (20.07) na plaży Jeziora Nyskiego odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Ognia i Wody, święta fajerwerków.
W tym roku formuła imprezy będzie nieco różnić się od dotychczasowych edycji. To, jak zapewnia prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski, będzie gwarantowało wyjątkowy poziom widowiska.

- Ci, którzy będą chwalili się fajerwerkami, to są najlepsi z ostatnich trzech lat, czyli można powiedzieć, że ostatnie trzy lata były kwalifikacjami do tegorocznych obchodów. Oprócz tego, że mamy pokazy, to jeż jest wiele rzeczy dla dzieci, plac zabaw, malowanie twarzy, wieczorem będzie też uruchomione wesołe miasteczko - zapowiada.

Pokaz fajerwerków poprzedzą koncerty gwiazd wieczoru. O 19:00 na scenie pojawi się czeska grupa Fleksible, godzinę później wystąpi zespół Ich Troje.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy tradycyjnie czuwać będą policjanci oraz ratownicy wodni. - Podczas zabawy najważniejszy jest rozsądek - mówi prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek.

- Dużym zagrożeniem jest rozejście się tej masy ludzi, wtedy jest najwięcej zdarzeń, ale ogólnie można powiedzieć, że ludzie wiedzą, że na wodzie rządzi WOPR i policja, i należy się ich słuchać. Nie chodzi o to, żeby ludziom zabraniać. Bawmy się, ale w miarę bezpiecznie, jednak przy tłumie o wypadek jest bardzo łatwo - apeluje.

Do dyspozycji uczestników zostaną oddane dodatkowe parkingi w pobliżu jeziora. Aby uniknąć stania nawet w kilkugodzinnym korku, na miejsce warto wybrać się pieszo lub komunikacją miejską. Miejscowy przewoźnik uruchamia dodatkowe kursy nad jezioro. Apel dotyczy również powrotów z imprezy. Wzorem poprzednich lat zdecydowano o plażowej imprezie muzycznej po zakończeniu pokazów, gdzie będzie można poczekać, aż na trasach dojazdowych do jeziora zrobi się luźniej.
Bogdan Wyczałkowski
Jarosław Białochławek

Zobacz także

2019-04-23, godz. 19:00, Gospodarka Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie zainstalowano absorber będący dziełem współpracy inżynierów z Polski… » więcej 2019-04-23, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą poza granicami Polski. » więcej 2019-04-18, godz. 21:54, Sport i turystyka Ślepsk Suwałki nie do zatrzymania. Stal ze srebrnym medalem [ZDJĘCIA] Stal Nysa przegrała w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem 1:3 i zakończyła tegoroczny sezon pierwszoligowy ze srebrnymi medalami. Nasi siatkarze nie zdołali ani razu pokonać rywali, a w trzech finałowych meczach zwyciężyli w zaledwie… » więcej 2019-04-18, godz. 14:00, Sport i turystyka Stal Nysa zagra w Suwałkach o przedłużenie szans na awans do Plusligi. Transmisja w Radiu Opole Stal Nysa wciąż ma szansę na zwycięstwo w 1. lidze siatkówki i awans do Plusligi. Musi jednak dwukrotnie pokonać na wyjeździe Ślepsk Suwałki, a następnie wygrać, już po świętach, w decydującym starciu na własnym parkiecie. » więcej 2019-04-17, godz. 07:30, Wiadomości z regionu Jak wyglądała XVI-wieczna Nysa? Od kilku dni można się o tym przekonać dzięki historycznej makiecie miasta Od kilku dni na deptaku przy ulicy Piastowskiej w Nysie można zobaczyć, jak kilkaset lat temu wyglądały miejskie zabudowania. Dzięki trójwymiarowej makiecie historię miasta mogą poznać także osoby niewidome. » więcej
501502503504505506507
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »