Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2022-03-18, 11:20 Autor: Witold Wośtak

Kilka godzin z autorską muzyką. Kluczborskie Centrum Kultury zaprasza na konkurs im. Alexa Popka

I Ogólnopolski Konkurs Talentów Muzycznych im. Alexa Popka w Kluczborku [fot. Agnieszka Połońska/archiwum organizatora]
I Ogólnopolski Konkurs Talentów Muzycznych im. Alexa Popka w Kluczborku [fot. Agnieszka Połońska/archiwum organizatora]
Na drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Talentów Muzycznych im. Alexa Popka zaprasza dziś (18.03) po południu Centrum Kultury w Kluczborku.
Wystąpi łącznie 10 zespołów grających różne rodzaje muzyki. Konkurs, który rozpocznie się o 15:00, jest otwarty dla publiczności, a bilety można kupić bezpośrednio przed wejściem. Na 20:00 zaplanowano z kolei koncert gwiazdy wieczoru.

- Popek Band to zespół syna Alexa - będzie jazzowo oraz ambitnie - zapewnia Jarosław Paluch, dyrektor Centrum Kultury w Kluczborku.

- Wybór jest duży, poziom dość wysoki, także jest w czym wybierać. Warunkiem uczestnictwa w naszym konkursie jest granie muzyki autorskiej. Nie może to być zespół coverowy ani opierający się na czyjejś twórczości. Musi być twórczość autorska, od tekstów, przez muzykę, zespoły instrumentalne i solistów.

Alex Popek to znakomity kluczborski perkusista, który zmarł w 2006 roku. Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym dzisiejszego konkursu.
Jarosław Paluch

Zobacz także

2022-04-30, godz. 19:17, Sport i turystyka 3. liga piłki nożnej: kompletna kolejka opolskich ekip 27. kolejkę 3. ligi piłkarskiej drużyny z naszego regionu zakończyły z kompletami punktów. Stal Brzeg 2:1 wygrała z Wartą Gorzów Wielkopolski, a MKS Kluczbork ograł 4:1 Piasta Żmigród. » więcej 2022-04-30, godz. 08:01, Sport i turystyka Ważne mecze opolskich III-ligowców. MKS Kluczbork gra z Piastem Żmigród, Stal Brzeg z Wartą Gorzów Wielkopolski Opolskie drużyny kontynuują walkę w piłkarskiej III lidze. W 27. kolejce nasi reprezentanci zagrają niezwykle ważne, domowe spotkania. Walczący o wydostanie się ze strefy spadkowej MKS Kluczbork zmierzy się z 13. w tabeli Piastem… » więcej 2022-04-27, godz. 20:21, Sport i turystyka Ważne zwycięstwo MKS-u Kluczbork. Stal Brzeg przywozi punkt MKS Kluczbork wygrał 4:0 z Pniówkiem Pawłowice w meczu 26. kolejki piłkarskiej III ligi. MKS mimo zwycięstwa wciąż zajmuje 16. - zagrożoną spadkiem pozycję. Bramki dla MKS-u Kluczbork strzelali Radosław Krzyśków, Marcin Przybylski… » więcej 2022-04-27, godz. 09:00, Sport i turystyka MKS Kluczbork walczy o trzecioligowy byt. Do Kluczborka przyjeżdża Pniówek Pawłowice Już dziś (27.04) piłkarze MKS-u Kluczbork rozegrają kolejne bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania w III lidze. Do Kluczborka przyjedzie 9. w ligowej tabeli Pniówek Pawłowice. W poprzednim spotkaniu tych drużyn, które zostało… » więcej 2022-04-26, godz. 11:00, Kultura i rozrywka 80 lat polskiego komiksu na wystawie w kluczborskim muzeum Kapitan Żbik, Kajko i Kokosz, Tytus, Romek i A'Tomek. Między innymi te postaci można spotkać w kluczborskim Muzeum im. Jana Dzierżona na wystawie 'Historia polskiego komiksu'. » więcej
136137138139140141142
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »