Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2020-01-05, 09:28 Autor: Mariusz Studzienny

W derbach Opolszczyzny lepsza Pogoń

Pogon Prudnik - AZS Weegree PO. [fot.Mariusz Studzienny]
Pogon Prudnik - AZS Weegree PO. [fot.Mariusz Studzienny]
Pogon Prudnik - AZS Weegree PO. [fot.Mariusz Studzienny]
Pogon Prudnik - AZS Weegree PO. [fot.Mariusz Studzienny]
Pogon Prudnik - AZS Weegree PO. [fot.Mariusz Studzienny]
Pogon Prudnik - AZS Weegree PO. [fot.Mariusz Studzienny]
Prudniczanie pokonali AZS Weegree Politechniki Opolskiej. Tym samym zrewanżowali się za porażkę w Opolu.
Początek spotkania był wyrównany, ale po koniec pierwszej kwarty prudniczanie uzyskali pięciopunktową przewagę, którą tylko z każdą minutą powiększali. Dobrą partię rozegrał Suliński, Truskowski i Nowakowski. Do połowy było już 48-35.

Przerwa też niewiele pomogła AZS-owi Opole. Prudniczanie notowali dużo "zbiórek", wychodziły im też rzuty za trzy punkty. W efekcie po trzech kwartach było 75-50.

Obraz czwartej rundy był podobny do poprzednich. Przewaga prudniczan wzrosła do 23 punktów. A to zasługa m.in. Patryka Garwola, który celnie rzucał za 3 pkt. Ostatecznie mecz zakończyły się zwycięstwem Pogoni 96-68.

Tomasz Michalak, trener Pogoni zaznaczył, że był to mecz walki. - Nastawialiśmy się na takie spotkanie. Udało się nam przełamać trend w pierwszej kwarcie, potem powiększaliśmy przewagę, dlatego też grało się spokojniej.

Usprawiedliwienia dla wyniku nie znalazł Adam Kaczmarzyk, najskuteczniejszy zawodnik z Opola. - Niby mamy mocnych podkoszowych zawodników, łącznie ze mną, ale nie było tego widać na parkiecie. Po prostu nas zgnietli. Wstyd! - zakończył.
Tomasz Michalak
Adam Kaczmarzyk

Zobacz także

2020-07-15, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w powiecie prudnickim Uwagę mieszkańca powiatu zwróciło dziwne zachowanie na drodze kierującego volkswagenem. Jak się później okazało, 35-latek miał blisko 3 promile, ponadto nie miał uprawnień do prowadzenia auta. » więcej 2020-07-15, godz. 07:00, Wiadomości z regionu Prudnik: powiat modernizuje szkoły średnie, powstanie centrum ochrony pszczół Blisko cztery miliony złotych to wartość zadań zaplanowanych na obiektach oświatowych powiatu prudnickiego. Inwestycje te mają przynieść oszczędności w utrzymaniu szkół oraz zwiększyć atrakcyjność ich oferty edukacyjnej. W… » więcej 2020-07-14, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Prudnik: muzeum będzie efektownie prezentować się także nocą. W Czechach wypromuje swoją kolekcję prac Hanny Bakuły Były arsenał w Prudniku będzie miał iluminację, która podkreśli jego zabytkowe walory. To jeden z efektów przedsięwzięcia tamtejszego muzeum z jego czeskim odpowiednikiem w Bruntalu. Wspólny projekt realizowany jest pn. „Światło… » więcej 2020-07-14, godz. 09:00, Wiadomości z regionu Prudnik: starostwo miało problemy ze znalezieniem firmy zajmującej się holowaniem pojazdów Nie bez trudności prudnickie starostwo znalazło firmę, która będzie holować i przechowywać pojazdy usunięte z dróg tego powiatu. Dotyczy to takich zdarzeń, jak np. wypadki drogowe czy prowadzenie samochodów przez nietrzeźwych kierujących… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Wybory 2020: wybory prezydenckie potwierdziły dominację PiS w powiecie prudnickim Andrzej Duda zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w powiecie prudnickim. Najwyższe poparcie, ponad 57 proc. uzyskał w gminach Prudnik i Lubrza. Najmniej wyborców w tym powiecie zagłosowało na urzędującego prezydent w gminie… » więcej
205206207208209210211
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »