Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-10-17, 07:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Łucznictwo: muszą działać pod dyktando światowej federacji. Związek zawieszony

Kazimierz Kocik w prudnickim biurze Obuwnika Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kazimierz Kocik w prudnickim biurze Obuwnika Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Polski Związek Łuczniczy zawieszono w prawach członka Międzynarodowej Federacji Łuczniczej. Od marca krajowym sternikiem tej organizacji jest prudniczanin.
Oficjalnym powodem zawieszenia PZŁucz jest nieprzestrzeganie jego statutu przez kierownictwo związku. Zastrzeżenia dotyczą wyborów delegatów na konwencje wojewódzkie.

- Kwestionowane są wybory z 2016 roku, gdy były one nadzorowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - mówi Kazimierz Kocik, prezes Polskiego Związku Łuczniczego, zarazem trener Obuwnika Prudnik. – Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował te nasze nowe władze. Jeżeli nie było uwag wcześniej, w trybie wyborczym, więc jest to zatwierdzone i uznane przez sąd. Teraz działamy pod dyktando światowej federacji. Jest decyzja, a nie powiedziano nam, według jakich przepisów została podjęta. Nie możemy się od tej decyzji odwołać. Jak mamy się odwołać od czegoś, jak nie wskazano nam przepisów, według których jesteśmy traktowani? To są takie precedensy.

Od kilku lat wśród działaczy krajowych klubów łuczniczy trwa konflikt, który ma podłoże personalne i finansowe. Polski związek zostanie przywrócony w prawach członka Międzynarodowej Federacji Łuczniczej, jeśli przeprowadzi nowe wybory swoich władz. Do tego czasu polscy łucznicy mogą startować w zawodach międzynarodowych jedynie wówczas, gdy ich udział zgłoszą kluby lub Ministerstwo Sportu i Turystyki. Międzynarodową Federację Łuczniczą związano w 1931 roku. Polski Związek Łuczniczy jest jej członkiem-założycielem.
Kazimierz Kocik

Zobacz także

2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej 2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Wydaje się, że nie jest źle". Nadzór budowlany po kontrolach w powiecie prudnickim W powiecie prudnickim, mimo ogromu strat na zalanych terenach, nadzór budowlany wyłączył z użytkowania niewiele obiektów. W czterech gminach przeprowadzono przegląd m.in. 961 domów mieszkalnych. Do zinwentaryzowania pozostało jeszcze… » więcej 2024-09-30, godz. 11:15, Wiadomości z regionu Poprawia się sytuacja w szkołach na terenach powodziowych W tej chwili już tylko 5 opolskich placówek nie prowadzi zajęć. Są to dwa przedszkola i trzy szkoły podstawowe z Lewina Brzeskiego. Jedna szkoła ponadpodstawowa z Nysy prowadzi zajęcia w sposób hybrydowy. » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »