Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2017-12-08, 07:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnickie kino nie ma problemów z frekwencją

Prudnickie kino "Diana" [zdj. Jan Poniatyszyn"
Prudnickie kino "Diana" [zdj. Jan Poniatyszyn"
Ponad 20 tysięcy widzów odwiedziło już kino „Diana” w Prudniku. Właśnie mija rok od jego otwarcia. Kina w tym mieście nie było od 1989 roku. Na potrzeby dziesiątej muzy gmina zaadaptowała salę widowiskową tamtejszego ośrodka kultury. Wśród przychodzących na seanse najwięcej jest uczniów.
- Przez ten rok działalności mieliśmy 422 projekcje - mówi Jarosław Pytel, kierownik prudnickiego kina. – Z tego 188 to były bajki i 244 filmy dla starszej widowni. Średnia miesięczna odwiedzających kino to 1700 widzów, co uważam za sukces. Największą popularnością cieszył się film „Botoks”, no i dla dzieci bajka „Balerina”. Były jednak filmy, na których nie pojawił się żaden widz. Są to „Wrota bohaterów” oraz „Moja walka - Mamed Khalidow”.

- Cieszę się, że po tylu latach przerwy znowu mamy kino – powiedziała nam prudnicka emerytka, pani Krystyna. – Byłam na kilku filmach i będę coraz częściej tam przychodzić.

- Kino jest takie, jakie ma być – uważa Damian, prudnicki gimnazjalista. – Nagłośnienie jest najwyższej klasy. Problem jest z siedzeniami. Są mało wygodne, a tak to wszystko na plus.

Po wojnie w czasach PRL Prudnik miał trzy kina. Ostanie z nich nazywało się „Wyzwolenie”. Zamknięto je, gdyż przynosiło straty. Tam, gdzie się mieściło działa obecnie inkubator przedsiębiorczości.
Jarosław Pytel
Mieszkańcy Prudnika

Zobacz także

2024-10-21, godz. 17:37, Kultura i rozrywka Zakupiona kolekcja przedwojennych pocztówek pozwoli prześledzić rozwój architektoniczny Prudnika Prudnickie muzeum wzbogaciło zbiory, nabywając kolekcję 336 kart pocztowych z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Placówka otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nabór wniosków prowadził… » więcej 2024-10-21, godz. 15:25, Gospodarka RZGW Wody Polskie Gliwice ruszyły z naprawianiem szkód po wielkie wodzie Sprawdzanie i badanie stanu zapory w Jarnołtówku, zabezpieczanie uszkodzonej skarpy na dnie Złotego Potoku, czy zasypywanie wyryw - to między innymi obecnie wykonuje Regionalny Zarząd Gospodarski Wodnej w Gliwicach, który jest odpowiedzialny… » więcej 2024-10-18, godz. 13:27, Wiadomości z regionu Ulgi podatkowe dla poszkodowanych rolników będą, ale w przyszłym roku. "Został wykorzystany limit" Poszkodowani przez powódź rolnicy nie mogą w tym roku liczyć na umorzenie podatku rolnego z tytułu klęski żywiołowej. Powodem są ograniczenia obowiązujące w Unii Europejskiej, a problem ten dotyczy m.in. farmerów z powiatu pru… » więcej 2024-10-17, godz. 16:30, Wiadomości z regionu "Przyhamuj, życie przed tobą". W szkołach ruszają spotkania z ekspertami ruchu drogowego Uświadomienie zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym - to cel kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed tobą”, której organizatorem jest opolski kurator oświaty, a jego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych regionu… » więcej 2024-10-16, godz. 17:57, Wiadomości z regionu "Kolejna powódź firmę zabije z pewnością". Trudna sytuacja Spółdzielni Pionier w Prudniku Nawet 20 mln zł mogą wynieść straty powodziowe Spółdzielni Pionier w Prudniku. Trwa szacowanie i usuwanie szkód w zakładzie przy ul. Batorego, który mieści się w sąsiedztwie rzeki przepływającej przez miasto. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »