Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2019-05-07, 16:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Jeden sąd aresztował sprawcę, drugi umożliwił mu wyjście z aresztu

Sąd Okręgowy w Opolu [fot. Szymon Krawczyk]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot. Szymon Krawczyk]
Mężczyzna, któremu postawiono zarzuty posiadania i rozpowszechniania pornografii z udziałem małoletnich opuścił areszt tymczasowy. Sprawcy grozi od dwóch do 12 lat więzienia. W mieszkaniu 22-letniego Dominika M. policja zabezpieczyła komputer, telefony oraz korespondencję z komunikatora internetowego. Mieszkaniec powiatu prudnickiego zatrzymany został w przededniu wyjazdu za granicę.
- W związku z obawą usuwania dowodów przestępstwa wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy dla podejrzanego - mówi Przemysław Powirski z Prokuratury Rejonowej w Prudniku. – Podejrzany jest o to, że w jednej z miejscowości gminy Biała sprowadzał i rozpowszechniał - od dotychczas nieustalonych użytkowników komunikatora gadu-gadu - filmy i zdjęcia zawierające treści pornograficzne z udziałem małoletnich w ilości co najmniej 409 plików. Najmłodsze z tych dzieci są w wieku przedszkolnym. W tym zakresie wypowie się jeszcze powołany w śledztwie biegły antropolog.

Orzeczeniem Sądu Rejonowego w Prudniku mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Z zażaleniem na to postanowienie wystąpił jego adwokat. Sąd Okręgowy w Opolu zdecydował, że sprawca opuści areszt po wpłaceniu 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Zatrzymano mu też paszport. Sprawca przyznał się do winy. Nie był dotychczas karany. W takich okolicznościach sąd odwoławczy zdecydował, że nie ma konieczności stosowania środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.
Przemysław Powirski

Zobacz także

2024-08-07, godz. 10:04, Wiadomości z regionu Prudnik szykuje się na Tour de Pologne. Będą utrudnienia w ruchu W przyszły czwartek (15.08) Prudnik będzie gospodarzem mety 4. etapu Tour de Pologne. Równolegle w mieście między 11:00 a 16:00 odbędzie się wyścig Tour de Pologne Junior dla młodzików i żaków. Te imprezy spowodują znaczące… » więcej 2024-08-06, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Ubywa mieszkańców Prudnika. Spada liczba ślubów Gmina Prudnik nadal mocno się wyludnia. Od stycznia ubyło 231 mieszkańców. Odnotowanych zgonów jest o ponad sto więcej niż urodzeń. » więcej 2024-08-06, godz. 08:00, Wiadomości z regionu „Będziemy jeszcze próbować". Prudnicki TBS wystąpi o kredyt na blok mieszkaniowy Prudnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie rezygnuje z inwestycji mieszkaniowej. Problemem okazał się nabór 16 najemców spełniających ustawowe kryterium dochodowe oraz mogących partycypować finansowo w budowie bloku przy ul… » więcej 2024-08-06, godz. 08:00, Wiadomości z regionu Gminy przygotowują się do drukowania plastikowych legitymacji szkolnych Samorządy lokalne, m.in. Głogówka i Prudnika, przygotowują się do wprowadzenia legitymacji szkolnych w formie plastikowych kart. Ten nowy obowiązek gminy mają od lipca. Wynika z nowelizacji ustawy o dokumentach publicznych oraz rozporządzenia… » więcej 2024-08-02, godz. 17:48, Wiadomości z regionu Prudnik: popołudniowa burza nad miastem. Interweniowała straż pożarna Popołudniowa burza nad Prudnikiem spowodowała zalanie ulic, lokali użytkowych, posesji i piwnic. Poszkodowanym przez ulewę pomagają jednostki straży pożarnej z dwóch gmin. » więcej
22232425262728
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »