Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2019-01-28, 22:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: PiS ma zastrzeżenia do nagłego odwołania kierowniczki PCPR i równie szybkiego wyboru jej następcy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zmiana kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku budzi zastrzeżenia Prawa i Sprawiedliwości. Ze stanowiska tego zarząd powiatu odwołał Krystynę Wilisowską. W konkursie na tę posadę wybrano Jolantę Barską, byłą szefową PCPR w Nysie.
- Nigdy nie byłem zwolennikiem poprzedniego kierownika PCPR - mówi Dariusz Kolbek, radny powiatu prudnickiego z PiS.

– Niejednokrotnie zwracałem uwagę na to, co się dzieje w PCPR. Rodziny zastępcze narzekały na panią Wilisowską. Twierdzono wówczas, że wszystko jest bardzo dobrze. Teraz okazuje się, że jest bardzo źle. Natomiast budzi u mnie zastrzeżenie, w jaki sposób pani Barska została powołana na kierownika PCPR. Że powołano ją w taki nagły sposób. Nie może być czegoś takiego, że z dnia na dzień odwołuje się osobę, którą wcześniej hołubiono.

Poprzedniego kierownika PCPR w Prudniku odwołano tłumacząc to potrzebą zmian w działalności tej instytucji. Władze starostwa chcą m.in. lepszych relacji z jednostkami pomocy społecznej oraz rodzinami zastępczymi z tego regionu.

- Do konkursu na to stanowisko przystąpiły dwie osoby - mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Jolanta Barska zaprezentowała koncepcję zarządzania PCPR. Za jej kandydaturą przemawiało wieloletnie doświadczenie samorządowe. Przed laty kierowała opolskim PFRON, a z tą instytucją mamy zamiar bardzo ściśle współpracować m.in. przy tworzeniu warsztatów terapii zajęciowej.

W przeszłości Jolanta Barska była też burmistrzem Nysy. Startując z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego została jesienią radną powiatu nyskiego. Mandatu tego nie mogła łączyć z zajmowanym stanowiskiem kierownika nyskiego PCPR. W powiecie prudnickim od 12 lat rządzi koalicja Platformy Obywatelskiej, Mniejszości Niemieckiej i PSL.
Dariusz Kolbek
Radosław Roszkowski

Zobacz także

2018-11-29, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Zlikwidują autobusowe przewozy w Prudniku i Kędzierzynie-Koźlu Zapaścią publicznej komunikacji lokalnej i regionalnej zagrożone są miejscowości południowej Opolszczyzny. Zarząd Spółki Arriva Bus Transport Polska poinformował o zakończeniu autobusowej działalności przewozowej w sześciu krajowych… » więcej 2018-11-29, godz. 12:30, Wiadomości z regionu Prokuratura chce, aby sprawca podwójnego zabójstwa dłużej siedział w więzieniu O karę dożywocia wnosi prokuratura dla sprawcy śmierci dwóch kobiet, które spaliły się w Prudniku. Sąd Okręgowy w Opolu skazał Sebastiana K. na 25 lat więzienia. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku oskarżyciel wystąpił… » więcej 2018-11-28, godz. 20:30, Wiadomości z regionu Prudniccy licealiści skonfrontują teorię resocjalizacji z praktyką w kryminale Funkcjonowanie służby więziennej poznają bliżej uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku. Szkoła ta podpisała umowę o współpracy z aresztem śledczym. W liceum tym powstały pierwsze na Opolszczyźnie klasy mundurowe… » więcej 2018-11-27, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Prudnik: unijne dofinansowanie pozwoli usprawniać pacjentów szpitalnych oraz ambulatoryjnych Znacznie poprawi się opieka nad osobami starszymi w szpitalu powiatowym Prudnickiego Centrum Medycznego. Za blisko milion złotych zakupiono tam sprzęt do diagnostyki oraz rehabilitacji niepełnosprawności seniorów. Zainstalowano go w… » więcej 2018-11-26, godz. 09:21, Wiadomości z regionu Pomagają naszym rodakom w przygotowaniu świąt na Ukrainie Trwa zbiórka darów w powiecie prudnickim. Jej celem jest wsparcie polskich rodzin żyjących w ukraińskiej Nadwórnej. Jest to miasto partnerskie Prudnika. Przedświąteczna akcja charytatywna organizowana jest już po raz 29. » więcej
313314315316317318319
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »