Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2019-01-04, 07:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnickie Centrum Medyczne zawiesza działalność oddziału ginekologiczno-położniczego. Brakuje lekarzy

Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
To już pewne - od 16 stycznia oddział ginekologiczno-położniczy Prudnickiego Centrum medycznego zawiesza działalność. Powodem jest brak odpowiedniej liczby lekarzy. Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu wyraził zgodę na czternastodniowe zaprzestanie działalności oddziału, do końca stycznia. W tym czasie pacjentki będą rodzić w szpitalach nyskim i krapkowickim.
- Mimo wielu działań nie udało się pozyskać lekarzy o tej specjalizacji - mówi Jerzy Ordysiński, Naczelny Lekarz Prudnickiego Centrum Medycznego. – Od 10 stycznia nie będą przyjmowane nowe pacjentki na oddział ginekologiczno-położniczy. Zawieszeniu ulegnie również działalność oddziału noworodkowego, który jest ściśle związany z oddziałem położniczym. Natomiast działalność oddziału dziecięcego nie ulegnie zmianie.

- Zawieszenie oddziału położniczego będzie oznaczać duży dyskomfort dla kobiet, które spodziewają się dziecka i będą musiały rodzić w innym szpitalu – uważa Magdalena Sobczak, prudnicka radna powiatowa z PiS. – Strach przed rozwiązaniem jest na tyle duży, aby powiększać go jeszcze tym, że ktoś może nie zdążyć dojechać do szpitala. Zawsze to ryzyko istnieje. Potęgowanie strachu u kobiet, które mają rodzić, to nie jest dobre zjawisko i nie chciałbym być w ich sytuacji.

O zawieszenie działalności oddziału ginekologiczno-położniczego w Prudniku wystąpiła zarządzająca szpitalem spółka. Wymagają tego procedury. Przyjmowanie pacjentek zostanie wznowione, gdy oddział ten będzie miał odpowiednią liczbę lekarzy.
Jerzy Ordysiński
Magdalena Sobczak

Zobacz także

2024-10-21, godz. 17:37, Kultura i rozrywka Zakupiona kolekcja przedwojennych pocztówek pozwoli prześledzić rozwój architektoniczny Prudnika Prudnickie muzeum wzbogaciło zbiory, nabywając kolekcję 336 kart pocztowych z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Placówka otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nabór wniosków prowadził… » więcej 2024-10-21, godz. 15:25, Gospodarka RZGW Wody Polskie Gliwice ruszyły z naprawianiem szkód po wielkie wodzie Sprawdzanie i badanie stanu zapory w Jarnołtówku, zabezpieczanie uszkodzonej skarpy na dnie Złotego Potoku, czy zasypywanie wyryw - to między innymi obecnie wykonuje Regionalny Zarząd Gospodarski Wodnej w Gliwicach, który jest odpowiedzialny… » więcej 2024-10-18, godz. 13:27, Wiadomości z regionu Ulgi podatkowe dla poszkodowanych rolników będą, ale w przyszłym roku. "Został wykorzystany limit" Poszkodowani przez powódź rolnicy nie mogą w tym roku liczyć na umorzenie podatku rolnego z tytułu klęski żywiołowej. Powodem są ograniczenia obowiązujące w Unii Europejskiej, a problem ten dotyczy m.in. farmerów z powiatu pru… » więcej 2024-10-17, godz. 16:30, Wiadomości z regionu "Przyhamuj, życie przed tobą". W szkołach ruszają spotkania z ekspertami ruchu drogowego Uświadomienie zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym - to cel kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed tobą”, której organizatorem jest opolski kurator oświaty, a jego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych regionu… » więcej 2024-10-16, godz. 17:57, Wiadomości z regionu "Kolejna powódź firmę zabije z pewnością". Trudna sytuacja Spółdzielni Pionier w Prudniku Nawet 20 mln zł mogą wynieść straty powodziowe Spółdzielni Pionier w Prudniku. Trwa szacowanie i usuwanie szkód w zakładzie przy ul. Batorego, który mieści się w sąsiedztwie rzeki przepływającej przez miasto. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »