Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-09-24, 22:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną

Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy zawodowi z terenu Opolszczyzny rozpoczęli dzisiaj protest. W 10 na 12 jednostek pojawiły się flagi i bannery. Mundurowi, zrzeszeni w NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego, domagają się m.in. waloryzacji uposażenia oraz zmian w przepisach związanych z rozliczaniem czasu służby na szkoleniach.
- Rozpoczęliśmy akcję protestacyjną o charakterze kroczącym. Chcemy m.in. zachowania 100 procent uposażenia w przypadku absencji chorobowej – mówi Łukasz Latawski, przewodniczący Regionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego. - Zrównanie statusu funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku, ponieważ im się nie dolicza do podstawy naliczania emerytur lat pracy z cywila. Urealnienie środków przeznaczonych na ponadnormatywny czas służby, czyli na tzw. nadgodziny, ponieważ my mamy w tej chwili nadgodziny płatne 60 procent, co nie znajduje uzasadnienia w żadnych przepisach.

Wśród postulatów strażaków są także zmiany w rozporządzeniach MSWiA związanych ze służbą w czasie święta Trzech Króli oraz stanowisk służbowych w komendach.

Pierwszym etapem protestu jest oflagowanie budynków komend i samochodów strażackich. Jeśli akcja nie zostanie zakończona, to kolejnymi krokami będzie m.in. odmowa wykonywania prac gospodarskich na terenie komend w czasie służby czy poddawanie się inspekcjom gotowości bojowej. Strażacy planują także przeprowadzenie akcji poboru krwi.

Akcję protestacyjną podjęły komendy w Opolu (miejska i wojewódzka), Głubczycach, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Krapkowicach, Namysłowie, Nysie, Prudniku i Strzelcach Opolskich.
Łukasz Latawski

Zobacz także

2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej 2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Wydaje się, że nie jest źle". Nadzór budowlany po kontrolach w powiecie prudnickim W powiecie prudnickim, mimo ogromu strat na zalanych terenach, nadzór budowlany wyłączył z użytkowania niewiele obiektów. W czterech gminach przeprowadzono przegląd m.in. 961 domów mieszkalnych. Do zinwentaryzowania pozostało jeszcze… » więcej 2024-09-30, godz. 11:15, Wiadomości z regionu Poprawia się sytuacja w szkołach na terenach powodziowych W tej chwili już tylko 5 opolskich placówek nie prowadzi zajęć. Są to dwa przedszkola i trzy szkoły podstawowe z Lewina Brzeskiego. Jedna szkoła ponadpodstawowa z Nysy prowadzi zajęcia w sposób hybrydowy. » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »