Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-04-05, 20:00 Autor: Kacper Śnigórski

Finał procesu byłych pracownic DPS-u w Prudniku. Wyroki za przywłaszczenie 150 tysięcy złotych

W opolskim sądzie zapadły wyroki za przywłaszczenie 150 tysięcy złotych z prudnickiego DPSu [fot. Kacper Śnigórski]
W opolskim sądzie zapadły wyroki za przywłaszczenie 150 tysięcy złotych z prudnickiego DPSu [fot. Kacper Śnigórski]
Była główna księgowa Ilona Z. i była magazynierka Katarzyna U. z prudnickiego DPS-u trafią za kratki, dyrektor zapłaci grzywnę. To kary za przywłaszczenie blisko 150 tysięcy złotych z kasy Domu Pomocy Społecznej w Prudnik. Wyrok w sprawie zapadł przed sądem w Opolu. Początkowo prokuratura twierdziła, że w grę wchodziło przywłaszczenie towaru o wartości ponad 330 tysięcy złotych i pieniędzy w kwocie 150 tys. Sędzia Jarosław Mazurek był innego zdania.
Katarzyna U. została skazana na rok i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia, grzywnę i ma oddać 89 tysięcy złotych. Sąd uznał, że wspomnianą kwotę będzie musiała oddać sama, ale również ma oddać, solidarnie z Iloną Z., 85 tysięcy złotych. Ilona Z. poza zwrotem wspomnianej kwoty ma spędzi za kratkami rok, o ile oczywiście ten wyrok się uprawomocni.

Początkowo prokuratura - opierając się na wynikach audytu - twierdziła, że kobiety przywłaszczyły niemal pół miliona złotych, ale sędzia orzekający Jarosław Mazurek stwierdził, że kwoty wymienione w audycie były zawyżone.

Były dyrektor prudnickiego DPS-u zapłaci grzywnę w wysokości 10 tys. złotych za niedopełnienie nadzoru nad pracownikami.

Zdaniem sądu proceder wyglądał tak, że oskarżone wystawiały lewe faktury, za które następnie brały pieniądze. Na przykład gdy DPS miał dostawę tony ziemniaków, to kobiety wpisywały w dokumentach dwie tony. Czasami nie było żadnej dostawy, a powstawały faktury.

Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz także

2024-09-20, godz. 10:48, Wiadomości z regionu „Myśmy dostali wycisk od wody, ale Głuchołazy zostały znokautowane”. Prudnik pomaga sąsiedniej gminie Zniszczonym przez powódź Głuchołazom pomaga również doświadczony przez żywioł Prudnik. Od wczoraj (19.09) stacjonują tam żołnierze pułku 18. 'Żelaznej' Dywizji Zmechanizowanej. Gmina zakwaterowała ich w sali gimnastycznej szkoły… » więcej 2024-09-19, godz. 17:57, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Moszczanki pomogli udrożnić zniszczone przez rzekę dojście do szkoły Społeczne zaangażowanie mieszkańców umożliwi uczniom z Moszczanki powrót w poniedziałek do zajęć lekcyjnych. Jest tam jedyna szkoła podstawowa w gminie Prudnik, która nie wznowiła nauki po przerwie spowodowanej przez powódź. » więcej 2024-09-17, godz. 17:22, Gospodarka Miliony pochłonie odbudowa dróg i mostów zniszczonych przez Złoty Potok Z użytkowania wyłączono 9 mostów i kładek na Złotym Potoku w gminie Prudnik. Trwają kontrole stanu technicznego obiektów, przez które przetoczyła się powódź. Są też pierwsze szacunki strat spowodowanych przez żywioł w infrastrukturze… » więcej 2024-09-17, godz. 15:21, Wiadomości z regionu Ewakuacja pacjentów ZOL-u w Paczkowie. Brakuje personelu w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych Część pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie przyjmie ZOL w Głogówku. O ich przetransportowanie do placówki w powiecie prudnickim wystąpił opolski NFZ. Przymusową ewakuację mieszkańców Paczkowa zarządził tamtejszy… » więcej 2024-09-16, godz. 15:15, Wiadomości z regionu „Skupiamy się na usuwaniu szkód”. Gmina Prudnik powoli otrząsa się po przejściu wielkiej wody Obniża się poziom wody w rzekach gminy Prudnik. Ciągle wysoki jest jej stan na Złotym Potoku. Jednak rzeka w Moszczance i Łące Prudnickiej płynie już poniżej wałów przeciwpowodziowych. » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »