Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-02-02, 22:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Nie zlikwidują liceum, bo na klasy mundurowe mogą otrzymać pieniądze od armii

Konferencja prasowa w prudnickim starostwie. Pierwszy z lewej Janusz Siano [zdj. Jan Poniatyszyn]
Konferencja prasowa w prudnickim starostwie. Pierwszy z lewej Janusz Siano [zdj. Jan Poniatyszyn]
Z likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku wycofało się tamtejsze starostwo. Odwołano nadzwyczajną sesji rady powiatu, która miała podjąć w tej sprawie uchwałę. II LO chciano włączyć do I Liceum Ogólnokształcącego. Decyzji tej sprzeciwiła się rada pedagogiczna, rodzice oraz uczniowie zagrożonej szkoły. O wycofaniu się z tego zamiaru przesądziły konsultacje władz powiatu w opolskim kuratorium oświaty. Likwidacja tego liceum pozbawiłaby powiat możliwości skorzystania z programu Ministerstwa Obrony Narodowej.
- Szkoła ta jako pierwsza w regionie wprowadziła klasy mundurowe – wyjaśnia Janusz Siano, wicestarosta prudnicki. – Chcieliśmy rozwijać klasy mundurowe. Teraz pojawiła się taka możliwość, bo został uruchomiony program pilotażowy MON. Jedna z pięciu placówek oświatowych w regionie objętych tym programem to są właśnie nasz klasy mundurowe II LO. Procedura likwidacyjna tej szkoły mogłaby spowodować, że nie sięgnęlibyśmy po pieniądze z tego programu. To są kwoty rzędu 150 000 złotych, które mogą pomóc rozwinąć ten kierunek kształcenia.

Jak podczas konferencji prasowej wyjaśniał starosta prudnicki zamiar likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego podyktowany był przepisami oświatowymi i planami powiatu związanymi z reorganizacją szkolnictwa. Liceum to wchodzi w skład Zespołu Szkół Rolniczych, które zamierzano włączyć w strukturę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Okazało się to niemożliwe bez likwidacji II LO. Ostatecznie też starostwo wycofało się z pomysłu fuzji szkół średnich.
Janusz Siano

Zobacz także

2024-09-20, godz. 10:48, Wiadomości z regionu „Myśmy dostali wycisk od wody, ale Głuchołazy zostały znokautowane”. Prudnik pomaga sąsiedniej gminie Zniszczonym przez powódź Głuchołazom pomaga również doświadczony przez żywioł Prudnik. Od wczoraj (19.09) stacjonują tam żołnierze pułku 18. 'Żelaznej' Dywizji Zmechanizowanej. Gmina zakwaterowała ich w sali gimnastycznej szkoły… » więcej 2024-09-19, godz. 17:57, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Moszczanki pomogli udrożnić zniszczone przez rzekę dojście do szkoły Społeczne zaangażowanie mieszkańców umożliwi uczniom z Moszczanki powrót w poniedziałek do zajęć lekcyjnych. Jest tam jedyna szkoła podstawowa w gminie Prudnik, która nie wznowiła nauki po przerwie spowodowanej przez powódź. » więcej 2024-09-17, godz. 17:22, Gospodarka Miliony pochłonie odbudowa dróg i mostów zniszczonych przez Złoty Potok Z użytkowania wyłączono 9 mostów i kładek na Złotym Potoku w gminie Prudnik. Trwają kontrole stanu technicznego obiektów, przez które przetoczyła się powódź. Są też pierwsze szacunki strat spowodowanych przez żywioł w infrastrukturze… » więcej 2024-09-17, godz. 15:21, Wiadomości z regionu Ewakuacja pacjentów ZOL-u w Paczkowie. Brakuje personelu w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych Część pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie przyjmie ZOL w Głogówku. O ich przetransportowanie do placówki w powiecie prudnickim wystąpił opolski NFZ. Przymusową ewakuację mieszkańców Paczkowa zarządził tamtejszy… » więcej 2024-09-16, godz. 15:15, Wiadomości z regionu „Skupiamy się na usuwaniu szkód”. Gmina Prudnik powoli otrząsa się po przejściu wielkiej wody Obniża się poziom wody w rzekach gminy Prudnik. Ciągle wysoki jest jej stan na Złotym Potoku. Jednak rzeka w Moszczance i Łące Prudnickiej płynie już poniżej wałów przeciwpowodziowych. » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »