Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-02-02, 22:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Nie zlikwidują liceum, bo na klasy mundurowe mogą otrzymać pieniądze od armii

Konferencja prasowa w prudnickim starostwie. Pierwszy z lewej Janusz Siano [zdj. Jan Poniatyszyn]
Konferencja prasowa w prudnickim starostwie. Pierwszy z lewej Janusz Siano [zdj. Jan Poniatyszyn]
Z likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku wycofało się tamtejsze starostwo. Odwołano nadzwyczajną sesji rady powiatu, która miała podjąć w tej sprawie uchwałę. II LO chciano włączyć do I Liceum Ogólnokształcącego. Decyzji tej sprzeciwiła się rada pedagogiczna, rodzice oraz uczniowie zagrożonej szkoły. O wycofaniu się z tego zamiaru przesądziły konsultacje władz powiatu w opolskim kuratorium oświaty. Likwidacja tego liceum pozbawiłaby powiat możliwości skorzystania z programu Ministerstwa Obrony Narodowej.
- Szkoła ta jako pierwsza w regionie wprowadziła klasy mundurowe – wyjaśnia Janusz Siano, wicestarosta prudnicki. – Chcieliśmy rozwijać klasy mundurowe. Teraz pojawiła się taka możliwość, bo został uruchomiony program pilotażowy MON. Jedna z pięciu placówek oświatowych w regionie objętych tym programem to są właśnie nasz klasy mundurowe II LO. Procedura likwidacyjna tej szkoły mogłaby spowodować, że nie sięgnęlibyśmy po pieniądze z tego programu. To są kwoty rzędu 150 000 złotych, które mogą pomóc rozwinąć ten kierunek kształcenia.

Jak podczas konferencji prasowej wyjaśniał starosta prudnicki zamiar likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego podyktowany był przepisami oświatowymi i planami powiatu związanymi z reorganizacją szkolnictwa. Liceum to wchodzi w skład Zespołu Szkół Rolniczych, które zamierzano włączyć w strukturę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Okazało się to niemożliwe bez likwidacji II LO. Ostatecznie też starostwo wycofało się z pomysłu fuzji szkół średnich.
Janusz Siano

Zobacz także

2024-10-03, godz. 18:56, Wiadomości z regionu Pełnomocnik rządu Marcin Kierwiński wizytował zniszczoną powodzią część Opolszczyzny Ze skalą zniszczeń powodziowych zapoznał się m.in w gminie Prudnik Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy obszarów dotkniętych powodzią. W towarzystwie samorządowców gminnych i powiatowych odwiedził Łąkę Prudnicką… » więcej 2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej 2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Wydaje się, że nie jest źle". Nadzór budowlany po kontrolach w powiecie prudnickim W powiecie prudnickim, mimo ogromu strat na zalanych terenach, nadzór budowlany wyłączył z użytkowania niewiele obiektów. W czterech gminach przeprowadzono przegląd m.in. 961 domów mieszkalnych. Do zinwentaryzowania pozostało jeszcze… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »