Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-01-24, 19:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Śmieciowy pat w negocjacjach gmin z władzami Nysy

Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Domaszkowicach [zdj. wfosigw.opole.pl]
Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Domaszkowicach [zdj. wfosigw.opole.pl]
Fiaskiem zakończyły się rozmowy dotyczące kwestii wzrostu opłat za składowanie odpadów komunalnych w Domaszkowicach. Podwyżki dla kilkunastu gmin wprowadził swoim zarządzeniem burmistrz Nysy. Wzrost opłat miał wynieść ponad 40 procent. Zbuntowali się przeciw temu samorządowcy. Pod koniec grudniu burmistrz uchylił swoje zarządzenie. W Nysie odbyła się druga tura negocjacji, w których uczestniczyli wydelegowani przedstawiciele zainteresowanych gmin.
- Jesteśmy zbulwersowani sposobem prowadzenia tych rozmów - mówi Radiu Opole burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. - Tydzień temu złożyliśmy ofertę panu burmistrzowi odnośnie akceptowalnych przez gminy podwyżek stawek obowiązujących w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Domaszkowicach. Dzisiaj usłyszeliśmy, że jeżeli chodzi o ceny, to nie będzie ani jednego kroku wstecz. Ceny zostają na takim poziomie, jaki zostało nam wcześniej przedstawiony, a to oznacza, że nie było żadnych negocjacji. Po prostu postawiono nas pod ścianą.

Przedstawiciele gmin niezadowolonych z takiego obrotu sprawy chcą się spotkać w Prudniku. W piątek mają wystosować wniosek do marszałka województwa o zmianę Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Opolskiego. Da to samorządom możliwość wyboru dowolnej Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Składowisko w Domaszkowicach prowadzi spółka EKOM, która należy do gminy Nysa. Podwyżki opłat uzasadnia wzrostem kosztów m.in. wynagrodzeń pracowników. Nowe ceny na tym składowisku mają obowiązywać od 1 lutego.
Franciszek Fejdych

Zobacz także

2024-10-03, godz. 18:56, Wiadomości z regionu Pełnomocnik rządu Marcin Kierwiński wizytował zniszczoną powodzią część Opolszczyzny Ze skalą zniszczeń powodziowych zapoznał się m.in w gminie Prudnik Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy obszarów dotkniętych powodzią. W towarzystwie samorządowców gminnych i powiatowych odwiedził Łąkę Prudnicką… » więcej 2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej 2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Wydaje się, że nie jest źle". Nadzór budowlany po kontrolach w powiecie prudnickim W powiecie prudnickim, mimo ogromu strat na zalanych terenach, nadzór budowlany wyłączył z użytkowania niewiele obiektów. W czterech gminach przeprowadzono przegląd m.in. 961 domów mieszkalnych. Do zinwentaryzowania pozostało jeszcze… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »