Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2017-11-25, 19:15 Autor: Jan Poniatyszyn

"Róże Pogranicza" rozdane. Doceniono pasjonatów i przedsiębiorców z powiatu prudnickiego

Gala „Róży Pogranicza”. Tegoroczni laureaci [zdj. Jan Poniatyszyn]
Gala „Róży Pogranicza”. Tegoroczni laureaci [zdj. Jan Poniatyszyn]
Doroczna gala "Róży Pogranicza” odbyła się w Prudniku. Uhonorowano tych, którzy wyróżniają się w powiecie. Statuetkę „Róży Pogranicza” wręczono w pięciu kategoriach. Laureatów wskazał kapituła. Herbem róży pieczętował się czeski możnowładca, założyciel Prudnika.
- Szukaliśmy niszy rynkowej, a teraz jesteśmy jednym z krajowych liderów w naszej branży - mówi Marcin Nowak, laureat „Róży Pogranicza” w kategorii przedsiębiorczości. – Chodzi o usługi związane z magazynami wysokiego składu. Od niedawna mamy specjalnego robota, który mierzy posadzki i dobieramy technologie optymalizujące pracę maszyn w magazynie. Z Dubajem nawiązaliśmy współpracę w takim zakresie, że przekazujemy im pewne, nasze doświadczenia technologiczne, które były dla nich zaskoczeniem.

- W sporcie liczy się pasja, a nie tylko pieniądze – uważa Wilfryd Parchatka, wieloletni prezes LKS „Rolnik” Biedrzychowice, uhonorowany za działalność sportową. – Przede wszystkim są chętne dziewczęta i to nie tylko z naszego powiatu, ale i województwa. Fundusze nie pozwalają nam na właściwe treningi, bo my trenujemy tylko dwa razy w tygodniu. Mimo takich problemów, wywalczyliśmy 12 medali Mistrzostw Polski. To dzięki zaangażowaniu zawodniczek, działaczy i trenerów, co roku jesteśmy w finałach wszystkich kategorii wiekowych żeńskiego futsalu.

Za działalność na rzecz rozwoju kultury „Różą Pogranicza” uhonorowano „Tygodnik Prudnicki”. Doceniono też aktywność społeczną Teresy i Witolda Hreczaniuków. Za współpracę na pograniczu polsko-czeskim statuetką róży wyróżniono też Prudnicki Ośrodek Kultury.
Marcin Nowak
Wilfryd Parchatka

Zobacz także

2024-09-23, godz. 18:41, Wiadomości z regionu Połowa przejść nad rzeką zamknięta, szkoła działa. Po powodzi w Moszczance i okolicach Po przerwie wymuszonej przez powódź Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance wznowił zajęcia w swoim obiekcie. Przepływający obok Złoty Potok zniszczył drogę prowadzącą do szkoły. Przy zaangażowaniu m.in. mieszkańców zasypano… » więcej 2024-09-20, godz. 17:31, Wiadomości z regionu W Prudniku powódź zniszczyła liczne obiekty sportowe Cztery obiekty sportowe zniszczyła powódź w Prudniku. Jeden jest własnością klubu łuczniczego, a pozostałe należą do gminy. Zniszczenia są kopią powodzi z 1997 roku. Spustoszenie w obiektach sportowych spowodowały rzeka Prudnik… » więcej 2024-09-20, godz. 10:48, Wiadomości z regionu „Myśmy dostali wycisk od wody, ale Głuchołazy zostały znokautowane”. Prudnik pomaga sąsiedniej gminie Zniszczonym przez powódź Głuchołazom pomaga również doświadczony przez żywioł Prudnik. Od wczoraj (19.09) stacjonują tam żołnierze pułku 18. 'Żelaznej' Dywizji Zmechanizowanej. Gmina zakwaterowała ich w sali gimnastycznej szkoły… » więcej 2024-09-19, godz. 17:57, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Moszczanki pomogli udrożnić zniszczone przez rzekę dojście do szkoły Społeczne zaangażowanie mieszkańców umożliwi uczniom z Moszczanki powrót w poniedziałek do zajęć lekcyjnych. Jest tam jedyna szkoła podstawowa w gminie Prudnik, która nie wznowiła nauki po przerwie spowodowanej przez powódź. » więcej 2024-09-17, godz. 17:22, Gospodarka Miliony pochłonie odbudowa dróg i mostów zniszczonych przez Złoty Potok Z użytkowania wyłączono 9 mostów i kładek na Złotym Potoku w gminie Prudnik. Trwają kontrole stanu technicznego obiektów, przez które przetoczyła się powódź. Są też pierwsze szacunki strat spowodowanych przez żywioł w infrastrukturze… » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »