Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2017-11-21, 07:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej

Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Prudniku. Odbyła się ona pod przewodnictwem wicewojewody opolskiego, który odwiedził miejscowy DPS oraz w Racławicach Śląskich. Placówki te podlegają powiatom.
- Pobyt większość naszych mieszkańców finansowany jest jeszcze na starych zasad – mówi siostra Maria Klimczok, dyrektor DPS w Czarnowąsach. – Nie jest to ani za bardzo przyjemna praca, ani łatwa. Np. u nas jest 30 osób leżących na 120 wszystkich mieszkańców. Pracownicy by się ogromnie ucieszyli - i nawet mają takie petycje - gdyby dostali większą premię albo trzynastkę, którą im kiedyś zabrano. To na pewno jest znaczący problem finansowy.

Praca pracownika socjalnego DPS jest jedną z trudniejszych w sektorze pomocy społecznej.

- Czynimy zabiegi, aby była doceniona – powiedziała wicewojewoda Violetta Porowska. – W ubiegłym roku z inicjatywy wojewody znaleźliśmy pieniądze, żeby te wyrównanie przekazać wszystkim DPS-om w naszym województwie. Za to można zrobić już coś konkretnego. Cały czas rozmawiamy na ten temat z ministerstwem szczególnie, że pani minister Rafalska i jej zastępcy mają doskonałą świadomość, jaka to jest ciężka, trudna praca i mało opłacana. Właściwie o każdej sferze pracowniczej myślimy i o tej również.

W prudnickim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich DPS-ów zarejestrowanych w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. W regionie jest 29 takich placówek. Dzisiaj (21.11) przypada dzień pracownika socjalnego.
Maria Klimczok
Wioletta Porowska

Zobacz także

2017-07-26, godz. 07:00, Gospodarka Donosy mieszkańców wiosek ujawniają samowole budowlane Nie maleje liczba samowoli budowlanych. Problem ten występuje np. w powiecie prudnickim. Od stycznia obowiązuje ustawa, która wprowadziła udogodnienia dla inwestorów. Teraz niektóre roboty zwolnione są z pozwolenia na budowę lub zgłoszenia… » więcej 2017-07-24, godz. 11:30, Gospodarka Subregion południowy zabiega o fundusze na rozwój infrastruktury Lokalne partnerstwa sposobem na pozyskiwanie unijnych pieniędzy. Kolejna taka inicjatywa powstała na południu Opolszczyzny. Tworzą ją gminy Prudnik i Nysa oraz powiat prudnicki. W partnerstwie chcą zrealizować projekty związane z lokalnymi… » więcej 2017-07-23, godz. 14:15, Kultura i rozrywka W komiksie narysował, jak przed wiekami mógł wyglądać Prudnik W konwencji literatury grozy i fantasy utrzymany jest komiks, który nawiązuje do dziejów Prudnika. W tamtejszym muzeum odbyło się spotkanie autorskie promujące książkę pt. „Hexenberg. Ursula Hammel”. Jej kanwą jest historia czarownicy… » więcej 2017-07-22, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Jak odkorkować Prudnik? Działacze Kukiz '15 mają plan Darmowa komunikacja miejska ma być antidotum na czekające Prudnik poważne utrudnienia komunikacyjne. Taka jest propozycja formacji Kukiz`15. Związana jest z remontem głównego mostu na ul. Batorego, którym przebiega ruchliwa droga krajowa… » więcej 2017-07-21, godz. 14:15, Kultura i rozrywka Historia Prudnika ma również mroczne karty związane z procesami czarownic „Komiks Artura Biernackiego i literatura grozy z Prudnikiem w tle” - pod takim hasłem w tamtejszym muzeum odbędzie się spotkanie autorskie. Poświęcone jest najnowszej publikacji dotyczącej dziejów tego miasta, która ma tytuł „Hexenberg… » więcej
414415416417418419420
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »