Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2017-11-21, 07:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej

Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Prudniku. Odbyła się ona pod przewodnictwem wicewojewody opolskiego, który odwiedził miejscowy DPS oraz w Racławicach Śląskich. Placówki te podlegają powiatom.
- Pobyt większość naszych mieszkańców finansowany jest jeszcze na starych zasad – mówi siostra Maria Klimczok, dyrektor DPS w Czarnowąsach. – Nie jest to ani za bardzo przyjemna praca, ani łatwa. Np. u nas jest 30 osób leżących na 120 wszystkich mieszkańców. Pracownicy by się ogromnie ucieszyli - i nawet mają takie petycje - gdyby dostali większą premię albo trzynastkę, którą im kiedyś zabrano. To na pewno jest znaczący problem finansowy.

Praca pracownika socjalnego DPS jest jedną z trudniejszych w sektorze pomocy społecznej.

- Czynimy zabiegi, aby była doceniona – powiedziała wicewojewoda Violetta Porowska. – W ubiegłym roku z inicjatywy wojewody znaleźliśmy pieniądze, żeby te wyrównanie przekazać wszystkim DPS-om w naszym województwie. Za to można zrobić już coś konkretnego. Cały czas rozmawiamy na ten temat z ministerstwem szczególnie, że pani minister Rafalska i jej zastępcy mają doskonałą świadomość, jaka to jest ciężka, trudna praca i mało opłacana. Właściwie o każdej sferze pracowniczej myślimy i o tej również.

W prudnickim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich DPS-ów zarejestrowanych w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. W regionie jest 29 takich placówek. Dzisiaj (21.11) przypada dzień pracownika socjalnego.
Maria Klimczok
Wioletta Porowska

Zobacz także

2018-02-05, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Poligon na Koziej Górze w Prudniku adaptowany na cele cywilne Nowe miejsca rekreacji i wypoczynku powstają na obrzeżach Prudnika. Miasto zagospodaruje na ten cel Kozią Górę, gdzie przed laty był poligon wojskowy. W sąsiedztwie znajduje się Sanktuarium Świętego Józefa. W latach pięćdziesiątych… » więcej 2018-02-05, godz. 16:30, Kultura i rozrywka Prudnik jest wyjątkowy? Tak twierdzą autorzy nowej publikacji o mieście „Niecodziennik! Prudnik mniej znany…” to tytuł najnowszej publikacji, która przybliży dzieje i niezwykłość architektoniczną tego miasta. Książka zawiera elementy albumu i przewodnika turystycznego. Nawiązuje ona do wydawnictwa… » więcej 2018-02-02, godz. 22:00, Wiadomości z regionu Nie zlikwidują liceum, bo na klasy mundurowe mogą otrzymać pieniądze od armii Z likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku wycofało się tamtejsze starostwo. Odwołano nadzwyczajną sesji rady powiatu, która miała podjąć w tej sprawie uchwałę. II LO chciano włączyć do I Liceum Ogólnokształcącego… » więcej 2018-02-02, godz. 14:15, Wiadomości z regionu Wojsko uratuje Prudnik przed katastrofą komunikacyjną Nie ma już przeszkód, aby armia postawiła most tymczasowy w Prudniku. Potwierdził to rekonesans przeprowadzony przez wojsko na miejscu budowy. Przeprawa ta ma zmniejszyć korki w mieście, gdy modernizowany będzie pobliski most na drodze… » więcej 2018-02-02, godz. 13:00, Kultura i rozrywka Swoje prace pokażą artyści z pogranicza polsko-czeskiego „Sztuka nas łączy” to tytuł wystawy fotograficznej, która zaprezentowana zostanie w Prudnickim Ośrodku Kultury. Jest to jedno z wydarzeń polsko-czeskiego projektu artystycznego dofinansowanego z funduszy unijnych. Partnerem w tym… » więcej
376377378379380381382
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »