Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2017-11-21, 07:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej

Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Prudniku. Odbyła się ona pod przewodnictwem wicewojewody opolskiego, który odwiedził miejscowy DPS oraz w Racławicach Śląskich. Placówki te podlegają powiatom.
- Pobyt większość naszych mieszkańców finansowany jest jeszcze na starych zasad – mówi siostra Maria Klimczok, dyrektor DPS w Czarnowąsach. – Nie jest to ani za bardzo przyjemna praca, ani łatwa. Np. u nas jest 30 osób leżących na 120 wszystkich mieszkańców. Pracownicy by się ogromnie ucieszyli - i nawet mają takie petycje - gdyby dostali większą premię albo trzynastkę, którą im kiedyś zabrano. To na pewno jest znaczący problem finansowy.

Praca pracownika socjalnego DPS jest jedną z trudniejszych w sektorze pomocy społecznej.

- Czynimy zabiegi, aby była doceniona – powiedziała wicewojewoda Violetta Porowska. – W ubiegłym roku z inicjatywy wojewody znaleźliśmy pieniądze, żeby te wyrównanie przekazać wszystkim DPS-om w naszym województwie. Za to można zrobić już coś konkretnego. Cały czas rozmawiamy na ten temat z ministerstwem szczególnie, że pani minister Rafalska i jej zastępcy mają doskonałą świadomość, jaka to jest ciężka, trudna praca i mało opłacana. Właściwie o każdej sferze pracowniczej myślimy i o tej również.

W prudnickim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich DPS-ów zarejestrowanych w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. W regionie jest 29 takich placówek. Dzisiaj (21.11) przypada dzień pracownika socjalnego.
Maria Klimczok
Wioletta Porowska

Zobacz także

2024-08-15, godz. 17:25, Sport i turystyka Holender Olav Kooij wygrał w Prudniku IV etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Holender Olav Kooij (Team Visma | Lease a Bike) po sprinterskim finiszu wygrał 4. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne o długości 195 km z Kudowy-Zdroju do Prudnika. Szóste miejsce zajął Stanisław Aniołkowski (Cofidis). » więcej 2024-08-15, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Cały kolarski Prudnik czeka na etapowy finisz Tour de Pologne Tłumy kibiców czekają w Prudniku na finisz czwartego etapu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Kolarze najbardziej prestiżowego touru w naszym kraju na ul. Kościuszki, gdzie znajduje się meta, mają zameldować się po godz. 16.00. » więcej 2024-08-15, godz. 09:25, Sport i turystyka Święto polskiego kolarstwa. Tour de Pologne finiszuje w Prudniku Tour de Pologne zawita dziś (15.08) na Opolszczyznę. Metę czwartego etapu, najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w naszym kraju, wyznaczono w Prudniku. Kolarze wyruszą na trasę kilka minut po godzinie 12:00 z Kudowy Zdroju. Na… » więcej 2024-08-14, godz. 19:15, Wiadomości z regionu Tour de Pologne z metą w Prudniku. „Promocja nie tylko na skalę Polski, ale i też świata” W Prudniku będą finiszować kolarze rywalizujący w Tour de Pologne. Jest tam meta czwartego etapu międzynarodowego wyścigu, który w czwartek (15.08) startuje z Kudowy-Zdrój. Etap ten dedykowany jest Stanisławowi Szoździe, wicemistrzowi… » więcej 2024-08-14, godz. 07:30, Wiadomości z regionu „Mogą się zdarzyć awarie”. Gminy inwestują w ujęcia wody pitnej oraz ich ochronę Mimo fali upałów mieszkańcom Prudnika czy Głuchołaz nie grozi brak wody pitnej w kranach. Wysokie temperatury powietrza, niedobór opadów powodują jednak niskie stany wód w rzekach i zbiornikach. Dla niektórych gmin są one rezerwuarem… » więcej
21222324252627
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »