Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2017-11-14, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Rozbudowa brzeskiego stadionu przyczyniła się do rozwoju piłki nożnej w regionie

Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W 2011 roku do użytku oddano największy w Brzegu obiekt sportowy. Modernizacja stadionu kosztowała ponad 30 mln złotych i była mocno krytykowana przez wielu mieszkańców. Dziś nie słychać już żadnych głosów krytyki, a obiekt każdego dnia tętni sportowym życiem – powiedział w rozmowie w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim Krzysztof Kulwicki, szef tamtejszego MOSiR-u.
- W moim odczuciu 23 mln środków własnych wspartych jedenastomilionową unijną dotacją zostały wydane bardzo dobrze. Wszelkie głosy krytyki skończyły się rok po oddaniu stadionu do użytku – mówi Kulwicki.

- Liczba imprez i zajęć sportowych jest moim zdaniem naprawdę imponująca. W ciągu dnia nie ma godziny, aby coś się nie działo. Wiadomo, największe natężenie mają zajęcia piłkarskie, ale widać też coraz więcej osób trenujących lekką atletykę.

Zdaniem dyrektora brzeskiego MOSiR-u dziś należałoby się zastanowić, czy nie zamienić terenów pod imprezy plenerowe wraz z cateringiem na budowę kolejnych boisk piłkarskich. Tereny możliwe do zagospodarowania na stadionie znacznie się skurczyły, a nowe boiska jak się okazuje są niezbędne.

- Nie ma co ukrywać, że liczba szkółek piłkarskich, które funkcjonują w tej chwili w Brzegu wzrosła bardzo znacząco. Nasz obiekt na pewno się do tego przyczynił. Gdyby nie byłoby tej infrastruktury i tych możliwości, to zapewne ten masowy wysyp grup piłkarskich nie miałby miejsca. Podobnie jest z lekką atletyką, która uprawiana jest coraz częściej – dodaje Kulwicki.

Przypomnijmy, że od 2011 roku na stadionie miejskim w Brzegu zorganizowano szereg międzynarodowych i krajowym imprez. Grały tutaj m.in. nastoletnie piłkarskie kadry narodowe Niemiec, Szkocji i Słowenii.
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2018-03-14, godz. 18:10, Wiadomości z regionu Radni z Lewina Brzeskiego przeciwni usunięciu pomnika w Mikolinie Na wczorajszej sesji rady miejskiej samorządowcy z Lewina Brzeskiego nie zgodzili się na przesunięcia budżetowe. Zaproponowano, by wydać 260 tysięcy złotych na rozbiórkę monumentu ku czci poległych żołnierzy Armii Czerwonej, a… » więcej 2018-03-14, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Uciekł policji i zapadł się pod ziemię. Mundurowi wciąż szukają 17-latka, który miał trafić do poprawczaka Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu w Brzegu przed zakładem karnym. 17-latek opuszczając placówkę penitencjarną miał zostać zatrzymany przez policję i doprowadzony do ośrodka wychowawczego. Na widok mundurowych zaczął uciekać… » więcej 2018-03-14, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Seria pożarów na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? Od kilku tygodni brzescy strażacy oraz druhowie z okolicznych OSP coraz częściej wyjeżdżają do pożarów traw lub nieużytków. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niemal wszystkie zdarzenia mają miejsce w obrębie… » więcej 2018-03-12, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Chcą ocalić pomnik w Mikolinie i przenieść go do innego województwa Stowarzyszenie KURSK chce przenieść radziecki pomnik w Mikolinie do Surmówka w województwie warmińsko-mazurskim. Obiekt w ramach dekomunizacji ma zniknąć z krajobrazu. Jerzy Tyc argumentuje, że są przypadki kiedy pomnika nie można… » więcej 2018-03-12, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Pół godziny wzywała karetkę. Informację przyjmował dyspozytor… z Kielc Kilka dni temu rodzina czteromiesięcznej dziewczynki przeżyła nie lada szok. Niemowlę dostało wstrząsu anafilaktycznego i zaczęło się dusić. Do zdarzenia doszło na jednym z brzeskich osiedli domów. Zrozpaczona i zestresowana matka… » więcej
80818283848586
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »