Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2017-11-14, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Rozbudowa brzeskiego stadionu przyczyniła się do rozwoju piłki nożnej w regionie

Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W 2011 roku do użytku oddano największy w Brzegu obiekt sportowy. Modernizacja stadionu kosztowała ponad 30 mln złotych i była mocno krytykowana przez wielu mieszkańców. Dziś nie słychać już żadnych głosów krytyki, a obiekt każdego dnia tętni sportowym życiem – powiedział w rozmowie w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim Krzysztof Kulwicki, szef tamtejszego MOSiR-u.
- W moim odczuciu 23 mln środków własnych wspartych jedenastomilionową unijną dotacją zostały wydane bardzo dobrze. Wszelkie głosy krytyki skończyły się rok po oddaniu stadionu do użytku – mówi Kulwicki.

- Liczba imprez i zajęć sportowych jest moim zdaniem naprawdę imponująca. W ciągu dnia nie ma godziny, aby coś się nie działo. Wiadomo, największe natężenie mają zajęcia piłkarskie, ale widać też coraz więcej osób trenujących lekką atletykę.

Zdaniem dyrektora brzeskiego MOSiR-u dziś należałoby się zastanowić, czy nie zamienić terenów pod imprezy plenerowe wraz z cateringiem na budowę kolejnych boisk piłkarskich. Tereny możliwe do zagospodarowania na stadionie znacznie się skurczyły, a nowe boiska jak się okazuje są niezbędne.

- Nie ma co ukrywać, że liczba szkółek piłkarskich, które funkcjonują w tej chwili w Brzegu wzrosła bardzo znacząco. Nasz obiekt na pewno się do tego przyczynił. Gdyby nie byłoby tej infrastruktury i tych możliwości, to zapewne ten masowy wysyp grup piłkarskich nie miałby miejsca. Podobnie jest z lekką atletyką, która uprawiana jest coraz częściej – dodaje Kulwicki.

Przypomnijmy, że od 2011 roku na stadionie miejskim w Brzegu zorganizowano szereg międzynarodowych i krajowym imprez. Grały tutaj m.in. nastoletnie piłkarskie kadry narodowe Niemiec, Szkocji i Słowenii.
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2018-03-20, godz. 22:00, Wiadomości z regionu Co dalej z pomnikiem w Mikolinie? W obronie monumentu stanęła Anna Maria Anders W miniony weekend Opolszczyznę odwiedziła senator Prawa i Sprawiedliwości a także podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders. Podczas wizyty w Brzegu w trakcie konferencji prasowej odpowiadała na pytania… » więcej 2018-03-20, godz. 10:50, Wiadomości z regionu Pożar domu w Dobrzyniu koło Lubszy. Ogniem zajęte było poddasze i pierwsze piętro [ZDJĘCIA] Zgłoszenie o pożarze służby ratownicze otrzymały około 10. Na miejsce zadysponowano początkowo siedem zastępów straży, w trakcie akcji dojeżdżały kolejne jednostki. Pożar wybuchł prawdopodobnie na poddaszu lub w jednym z pokoi… » więcej 2018-03-18, godz. 14:30, Wiadomości z regionu W Lubszy mieli kupić własną śmieciarkę, ale na razie gmina unieważnia przetargi Na początku roku władze Lubszy postanowiły unieważnić dwa przetargi na wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy. Powodem takiej decyzji były zbyt wysokie koszty. Wójt Bogusław Gąsiorowski zapowiedział wówczas, że problem śmieci… » więcej 2018-03-17, godz. 15:53, Wiadomości z regionu Anna Maria Anders z wizytą na Opolszczyźnie. Zwiedzanie regionu rozpoczęła w Brzegu Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i senator PiS-u Anna Maria Anders odwiedza Opolszczyznę. Swoją podróż po województwie rozpoczęła od Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Tam, w towarzystwie opolskich władz Prawa… » więcej 2018-03-17, godz. 13:30, Wiadomości z regionu W Lubszy nie chcą parku narodowego. "Stracą na tym mieszkańcy i przedsiębiorcy" Władze podbrzeskiej gminy ostrzegają, że utworzenie „Puszczy Śląskiej” doprowadzi do zapaści gospodarczej tej części regionu. Zdaniem wójta Lubszy Bogusława Gąsiorowskiego kilka gmin leżących na terenie dzisiejszego Stobrawskiego… » więcej
78798081828384
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »