Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2017-11-14, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Rozbudowa brzeskiego stadionu przyczyniła się do rozwoju piłki nożnej w regionie

Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W 2011 roku do użytku oddano największy w Brzegu obiekt sportowy. Modernizacja stadionu kosztowała ponad 30 mln złotych i była mocno krytykowana przez wielu mieszkańców. Dziś nie słychać już żadnych głosów krytyki, a obiekt każdego dnia tętni sportowym życiem – powiedział w rozmowie w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim Krzysztof Kulwicki, szef tamtejszego MOSiR-u.
- W moim odczuciu 23 mln środków własnych wspartych jedenastomilionową unijną dotacją zostały wydane bardzo dobrze. Wszelkie głosy krytyki skończyły się rok po oddaniu stadionu do użytku – mówi Kulwicki.

- Liczba imprez i zajęć sportowych jest moim zdaniem naprawdę imponująca. W ciągu dnia nie ma godziny, aby coś się nie działo. Wiadomo, największe natężenie mają zajęcia piłkarskie, ale widać też coraz więcej osób trenujących lekką atletykę.

Zdaniem dyrektora brzeskiego MOSiR-u dziś należałoby się zastanowić, czy nie zamienić terenów pod imprezy plenerowe wraz z cateringiem na budowę kolejnych boisk piłkarskich. Tereny możliwe do zagospodarowania na stadionie znacznie się skurczyły, a nowe boiska jak się okazuje są niezbędne.

- Nie ma co ukrywać, że liczba szkółek piłkarskich, które funkcjonują w tej chwili w Brzegu wzrosła bardzo znacząco. Nasz obiekt na pewno się do tego przyczynił. Gdyby nie byłoby tej infrastruktury i tych możliwości, to zapewne ten masowy wysyp grup piłkarskich nie miałby miejsca. Podobnie jest z lekką atletyką, która uprawiana jest coraz częściej – dodaje Kulwicki.

Przypomnijmy, że od 2011 roku na stadionie miejskim w Brzegu zorganizowano szereg międzynarodowych i krajowym imprez. Grały tutaj m.in. nastoletnie piłkarskie kadry narodowe Niemiec, Szkocji i Słowenii.
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2018-09-27, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Kryty basen i kąpielisko są w Brzegu możliwe - przekonuje Grzegorz Chrzanowski Grzegorz Chrzanowski z komitetu „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” na konferencji prasowej przedstawił możliwości budowy w Brzegu centrum sportowo-rekreacyjnego. Projekt zawierał rozbudowę obecnej krytej pływalni o nieckę… » więcej 2018-09-27, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Podwyżki dla personelu medycznego odbiją się na finansach BCM-u Szeroka fala wzrostu wynagrodzeń dla personelu pracującego w ochronie zdrowia może mieć negatywne skutki dla sytuacji ekonomicznej brzeskiego szpitala - przestrzega dyrekcja lecznicy. W tym roku podwyżki dostali lub dostaną pielęgniarki… » więcej 2018-09-27, godz. 13:00, Kultura i rozrywka Historia Polski w komiksie. Nietypowa wystawa w piastowskim zamku [ZDJĘCIA] Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w nietypowy dla siebie sposób świętuje 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od kilku dni w placówce można podziwiać wystawę z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem”… » więcej 2018-09-26, godz. 20:15, Wiadomości z regionu Grzegorz Chrzanowski chce ściągnąć inwestorów do Brzegu. Kandydat na burmistrza zdradził swoje plany Przedstawiciel brzeskiego komitetu „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” chce gospodarczo rozruszać miasto. Grzegorz Chrzanowski uważa, że przez cztery lata nie zrobiono nic, aby na „Zielonce”, czyli przejętych przez miasto… » więcej 2018-09-26, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Porozumienie Jarosława Gowina po raz pierwszy wystawia kandydatów w Brzegu Na wczorajszej konferencji przedstawiono wszystkich kilkudziesięciu kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu. Porozumienie Jarosława Gowina jest nowym ugrupowaniem, które pojawiło się w Brzegu i będzie debiutować w tegorocznych… » więcej
37383940414243
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »