Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2017-11-14, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Rozbudowa brzeskiego stadionu przyczyniła się do rozwoju piłki nożnej w regionie

Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W 2011 roku do użytku oddano największy w Brzegu obiekt sportowy. Modernizacja stadionu kosztowała ponad 30 mln złotych i była mocno krytykowana przez wielu mieszkańców. Dziś nie słychać już żadnych głosów krytyki, a obiekt każdego dnia tętni sportowym życiem – powiedział w rozmowie w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim Krzysztof Kulwicki, szef tamtejszego MOSiR-u.
- W moim odczuciu 23 mln środków własnych wspartych jedenastomilionową unijną dotacją zostały wydane bardzo dobrze. Wszelkie głosy krytyki skończyły się rok po oddaniu stadionu do użytku – mówi Kulwicki.

- Liczba imprez i zajęć sportowych jest moim zdaniem naprawdę imponująca. W ciągu dnia nie ma godziny, aby coś się nie działo. Wiadomo, największe natężenie mają zajęcia piłkarskie, ale widać też coraz więcej osób trenujących lekką atletykę.

Zdaniem dyrektora brzeskiego MOSiR-u dziś należałoby się zastanowić, czy nie zamienić terenów pod imprezy plenerowe wraz z cateringiem na budowę kolejnych boisk piłkarskich. Tereny możliwe do zagospodarowania na stadionie znacznie się skurczyły, a nowe boiska jak się okazuje są niezbędne.

- Nie ma co ukrywać, że liczba szkółek piłkarskich, które funkcjonują w tej chwili w Brzegu wzrosła bardzo znacząco. Nasz obiekt na pewno się do tego przyczynił. Gdyby nie byłoby tej infrastruktury i tych możliwości, to zapewne ten masowy wysyp grup piłkarskich nie miałby miejsca. Podobnie jest z lekką atletyką, która uprawiana jest coraz częściej – dodaje Kulwicki.

Przypomnijmy, że od 2011 roku na stadionie miejskim w Brzegu zorganizowano szereg międzynarodowych i krajowym imprez. Grały tutaj m.in. nastoletnie piłkarskie kadry narodowe Niemiec, Szkocji i Słowenii.
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2018-11-10, godz. 18:15, Wiadomości z regionu W Pogorzeli śpiewają pieśni patriotyczne. Ruszyła 23. edycja corocznego festiwalu Punktualnie o godzinie 16:30 wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczął się Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”. Ponad 20 wykonawców bierze dziś udział w koncercie laureatów, który co roku odbywa się w miejscowym kościele… » więcej 2018-11-10, godz. 11:10, Wiadomości z regionu Brzeg zaprasza na piknik wojskowy. Takich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w mieście jeszcze nie było Pokazy militariów, grupy rekonstrukcyjne i wszystkie służby mundurowe w jednym miejscu i o jednym czasie - w sobotę o godzinie 13:00 na dziedzińcu piastowskiego zamku w Brzegu rozpocznie się piknik wojskowy „Służymy Niepodległej”… » więcej 2018-11-10, godz. 09:00, Wiadomości z regionu Sto pieśni na stulecie odzyskania niepodległości. Pogorzela szykuje się do corocznego festiwalu Ponad 20 wykonawców wystąpi dziś w finałowym koncercie Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”. Wojewódzka impreza organizowana jest już po raz 23. a tegoroczna edycja będzie miała jeszcze bardziej uroczysty charakter. Festiwal… » więcej 2018-11-09, godz. 12:50, Wiadomości z regionu Kierowcy gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym W ciągu kilku ostatni dni w Brzegu doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Nieznani kierowcy, którzy poruszali się tirami, zgubili drewniane kłody nie mieszcząc się pod wiaduktem kolejowym łączącym ulice Armii Krajowej z Chocimską… » więcej 2018-11-07, godz. 20:30, Wiadomości z regionu W Brzegu odsłonięto okolicznościowy mural. Upamiętnia żołnierzy niezłomnych Dziś w południe na jednej z kamienic przy ulicy Oławskiej w Brzegu pokazano pamiątkowy mural. Na ścianie budynku namalowano sześciu żołnierzy wyklętych, a wśród postaci znaleźli się m.in. Witold Pilecki i Henryk Flame. Co ciekawe… » więcej
24252627282930
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »