Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2017-11-14, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Rozbudowa brzeskiego stadionu przyczyniła się do rozwoju piłki nożnej w regionie

Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W 2011 roku do użytku oddano największy w Brzegu obiekt sportowy. Modernizacja stadionu kosztowała ponad 30 mln złotych i była mocno krytykowana przez wielu mieszkańców. Dziś nie słychać już żadnych głosów krytyki, a obiekt każdego dnia tętni sportowym życiem – powiedział w rozmowie w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim Krzysztof Kulwicki, szef tamtejszego MOSiR-u.
- W moim odczuciu 23 mln środków własnych wspartych jedenastomilionową unijną dotacją zostały wydane bardzo dobrze. Wszelkie głosy krytyki skończyły się rok po oddaniu stadionu do użytku – mówi Kulwicki.

- Liczba imprez i zajęć sportowych jest moim zdaniem naprawdę imponująca. W ciągu dnia nie ma godziny, aby coś się nie działo. Wiadomo, największe natężenie mają zajęcia piłkarskie, ale widać też coraz więcej osób trenujących lekką atletykę.

Zdaniem dyrektora brzeskiego MOSiR-u dziś należałoby się zastanowić, czy nie zamienić terenów pod imprezy plenerowe wraz z cateringiem na budowę kolejnych boisk piłkarskich. Tereny możliwe do zagospodarowania na stadionie znacznie się skurczyły, a nowe boiska jak się okazuje są niezbędne.

- Nie ma co ukrywać, że liczba szkółek piłkarskich, które funkcjonują w tej chwili w Brzegu wzrosła bardzo znacząco. Nasz obiekt na pewno się do tego przyczynił. Gdyby nie byłoby tej infrastruktury i tych możliwości, to zapewne ten masowy wysyp grup piłkarskich nie miałby miejsca. Podobnie jest z lekką atletyką, która uprawiana jest coraz częściej – dodaje Kulwicki.

Przypomnijmy, że od 2011 roku na stadionie miejskim w Brzegu zorganizowano szereg międzynarodowych i krajowym imprez. Grały tutaj m.in. nastoletnie piłkarskie kadry narodowe Niemiec, Szkocji i Słowenii.
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2018-12-13, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Mężczyzna, któremu żona wstrzyknęła insulinę jest w stanie wegetatywnym. Po tragedii w Lewinie Brzeskim Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się w miniony weekend w jednej z kamienic w Lewinie Brzeskim. 53-letnia kobieta wstrzyknęła swojemu mężowi insulinę, gdy ten spał. Poszkodowany mężczyzna w śpiączce hipoglikemicznej trafił… » więcej 2018-12-11, godz. 22:00, Wiadomości z regionu Coraz więcej bielików nad opolskim niebem. Rośnie liczba par tych dostojnych drapieżników - Odbudowaliśmy w Polsce i w całej Europie populację bielika i z tego należy się cieszyć - przekonuje Marek Stajszczyk, przyrodnik i ornitolog. To efekt restrykcyjnych przepisów dotyczących ochrony tego ptaka oraz jego gniazd. W województwie… » więcej 2018-12-11, godz. 16:00, Gospodarka Kolejna klasa patronacka w Brzegu. Tamtejszy zespół szkół podpisał umowę z firmą z branży elektrycznej W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano umowę o współpracy z Initelem, firmą zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych oraz elektrycznych. W placówce od nowego roku powstanie specjalna klasa… » więcej 2018-12-10, godz. 15:01, Wiadomości z regionu Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. Zdaniem brzeskiej prokuratury, w ten sposób chciała go zabić. Nieprzytomny… » więcej 2018-12-08, godz. 17:00, Wiadomości z regionu 40 tysięcy lampek rozbłysło w Brzegu. Kulminacja świątecznej imprezy Tatiana Najdo wraz z rodziną zdobyła tytuł „Rozświetlacza Brzegu”. Zwyciężczyni miejskiej gry terenowej organizowanej w ramach świątecznej iluminacji rozpaliła centrum miasta. 40 tysięcy lampek rozbłysło na Rynku, Placu Polonii… » więcej
17181920212223
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »