Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2017-11-14, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Rozbudowa brzeskiego stadionu przyczyniła się do rozwoju piłki nożnej w regionie

Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W 2011 roku do użytku oddano największy w Brzegu obiekt sportowy. Modernizacja stadionu kosztowała ponad 30 mln złotych i była mocno krytykowana przez wielu mieszkańców. Dziś nie słychać już żadnych głosów krytyki, a obiekt każdego dnia tętni sportowym życiem – powiedział w rozmowie w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim Krzysztof Kulwicki, szef tamtejszego MOSiR-u.
- W moim odczuciu 23 mln środków własnych wspartych jedenastomilionową unijną dotacją zostały wydane bardzo dobrze. Wszelkie głosy krytyki skończyły się rok po oddaniu stadionu do użytku – mówi Kulwicki.

- Liczba imprez i zajęć sportowych jest moim zdaniem naprawdę imponująca. W ciągu dnia nie ma godziny, aby coś się nie działo. Wiadomo, największe natężenie mają zajęcia piłkarskie, ale widać też coraz więcej osób trenujących lekką atletykę.

Zdaniem dyrektora brzeskiego MOSiR-u dziś należałoby się zastanowić, czy nie zamienić terenów pod imprezy plenerowe wraz z cateringiem na budowę kolejnych boisk piłkarskich. Tereny możliwe do zagospodarowania na stadionie znacznie się skurczyły, a nowe boiska jak się okazuje są niezbędne.

- Nie ma co ukrywać, że liczba szkółek piłkarskich, które funkcjonują w tej chwili w Brzegu wzrosła bardzo znacząco. Nasz obiekt na pewno się do tego przyczynił. Gdyby nie byłoby tej infrastruktury i tych możliwości, to zapewne ten masowy wysyp grup piłkarskich nie miałby miejsca. Podobnie jest z lekką atletyką, która uprawiana jest coraz częściej – dodaje Kulwicki.

Przypomnijmy, że od 2011 roku na stadionie miejskim w Brzegu zorganizowano szereg międzynarodowych i krajowym imprez. Grały tutaj m.in. nastoletnie piłkarskie kadry narodowe Niemiec, Szkocji i Słowenii.
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2017-09-25, godz. 16:17, Kultura i rozrywka Niezwykły spektakl w nietypowym miejscu [ZDJĘCIA] Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu przeniósł swoją najnowszą premierę do klas szkolnych. Przedstawienie zatytułowane „Beze mnie” odbywa się w ramach projektu „Kochanowski dla młodzieży. Jest to propozycja dla szkół ponadgi… » więcej 2017-09-25, godz. 12:25, Wiadomości z regionu Opolskie lasy pełne grzybów i grzybiarzy. Policja radzi jak się nie zgubić Policja przypomina grzybiarzom o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym można uniknąć zgubienia się w lesie. » więcej 2017-09-25, godz. 10:00, Gospodarka Wyludnienie nie dotknie tylko siedem opolskich gmin. Prognoza do 2030 roku 90 procent opolskich gmin będzie mieć mniej mieszkańców do 2030 roku. Taka prognoza płynie z opracowania Urzędu Statystycznego w Opolu. » więcej 2017-09-24, godz. 21:09, Kultura i rozrywka Ruszył Drum Fest. Na pierwszy ogień koncert Melanie Charles Opole już po raz 26 zostało stolicą rytmów. Wszystko za sprawą festiwalu Drum Fest, który zainaugurował dzisiaj (24.09) koncert haitanki Melanie Charles z zespołem. W sali Szkoły Muzycznej I i II stopnia rozbrzmiał jazz. » więcej 2017-09-23, godz. 13:00, Kultura i rozrywka Pokażą Brzeg z innej perspektywy. Dziś finał konkursu filmowego O godzinie 19 w Niezależnym Ośrodku Kultury „Herbaciarnia” w Brzegu rozpocznie się podsumowanie trzeciej edycji konkursu Polskim Szlakiem Taśmy Filmowej. W tym roku przysłano aż 9 krótkometrażowych filmów o ciekawych postaciach… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »