Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2017-11-14, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Rozbudowa brzeskiego stadionu przyczyniła się do rozwoju piłki nożnej w regionie

Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Stadion miejski w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
W 2011 roku do użytku oddano największy w Brzegu obiekt sportowy. Modernizacja stadionu kosztowała ponad 30 mln złotych i była mocno krytykowana przez wielu mieszkańców. Dziś nie słychać już żadnych głosów krytyki, a obiekt każdego dnia tętni sportowym życiem – powiedział w rozmowie w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim Krzysztof Kulwicki, szef tamtejszego MOSiR-u.
- W moim odczuciu 23 mln środków własnych wspartych jedenastomilionową unijną dotacją zostały wydane bardzo dobrze. Wszelkie głosy krytyki skończyły się rok po oddaniu stadionu do użytku – mówi Kulwicki.

- Liczba imprez i zajęć sportowych jest moim zdaniem naprawdę imponująca. W ciągu dnia nie ma godziny, aby coś się nie działo. Wiadomo, największe natężenie mają zajęcia piłkarskie, ale widać też coraz więcej osób trenujących lekką atletykę.

Zdaniem dyrektora brzeskiego MOSiR-u dziś należałoby się zastanowić, czy nie zamienić terenów pod imprezy plenerowe wraz z cateringiem na budowę kolejnych boisk piłkarskich. Tereny możliwe do zagospodarowania na stadionie znacznie się skurczyły, a nowe boiska jak się okazuje są niezbędne.

- Nie ma co ukrywać, że liczba szkółek piłkarskich, które funkcjonują w tej chwili w Brzegu wzrosła bardzo znacząco. Nasz obiekt na pewno się do tego przyczynił. Gdyby nie byłoby tej infrastruktury i tych możliwości, to zapewne ten masowy wysyp grup piłkarskich nie miałby miejsca. Podobnie jest z lekką atletyką, która uprawiana jest coraz częściej – dodaje Kulwicki.

Przypomnijmy, że od 2011 roku na stadionie miejskim w Brzegu zorganizowano szereg międzynarodowych i krajowym imprez. Grały tutaj m.in. nastoletnie piłkarskie kadry narodowe Niemiec, Szkocji i Słowenii.
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2017-10-17, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Mniej przestępstw na seniorach w powiecie brzeskim. Metoda "na wnuczka" już nie tak skuteczna Funkcjonariusze z Brzegu od kilku miesięcy nie odnotowali skutecznej próby oszustwa metodą „na wnuczka” - powiedziała Patrycja Kaszuba, rzecznik tamtejszej policji w dzisiejszej rozmowie w programie 'Radio Opole w powiecie brzeskim'… » więcej 2017-10-17, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Sprawdzają system przeciwpowodziowy. Wspólne ćwiczenia strażaków z Brzegu i Nysy Kilkudziesięciu ratowników bierze udział w działaniach „Odra 2017”. W parku nad rzeką w Brzegu oraz na ulicy Oławskiej montowane są specjalne bariery, mające ochronić miasto przed powodzią. System został zamontowany w ubiegłym… » więcej 2017-10-16, godz. 14:15, Wiadomości z regionu Mistrz świata w kolarstwie torowym walczy nie tylko o medale, ale także o swój byt Brzeżanin Adrian Tekliński w kwietniu tego roku na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Torowym w Hong Kongu zdobywa złoty medal, a w finałowym starciu deklasuje rywali. Po powrocie do kraju w blasku fleszy witany jest przez samorządowców… » więcej 2017-10-15, godz. 13:24, Wiadomości z regionu Bezpieczniej dojedziesz do Lubszy. Ścieżka rowerowa wzdłuż DK 39 coraz bliżej Pomiędzy Michałowicami i Lubszą już niebawem powstanie długo wyczekiwana inwestycja drogowa. W połowie sierpnia uprawomocniła się decyzja wojewody opolskiego, która zezwala na realizację tego zadania. Plac budowy został już przekazany… » więcej 2017-10-15, godz. 13:17, Sport i turystyka Adrian Tekliński jedzie do Berlina. Mistrz świata w kolarstwie torowym zapowiada walkę o medale 18 października w stolicy Niemiec rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym. Brzeżanin Adrian Tekliński jedzie tam, jako mistrz świata w scratchu, czyli wyścigu na 15 kilometrów. Kolarz zapowiada walkę o medale, choć… » więcej
117118119120121122123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »