Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-10-19, 13:30 Autor: Maciej Stępień

Niepełnosprawni śpiewają polskie piosenki. W Brzegu trwa coroczna integracyjna impreza muzyczna

Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
„Polska muzyka lat 80” – to hasło przewodnie dzisiejszego (19.10) Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnością „Jesteśmy Tu”. Impreza organizowana jest już po raz jedenasty. Tym razem przesłuchania konkursowe odbywają się w hali sportowej przy ulicy Powstańców Śląskich. Zmieniła się również tematyka festiwalu. Przez 10 ostatnich lat uczestnicy śpiewali piosenki religijne. W tym roku organizatorzy postawili na inny repertuar.
- Zmienił nam się tylko temat, a formuła imprezy wciąż jest taka sama – mówi szefowa brzeskich Warsztatów Terapii Zajęciowej Magdalena Kłoda. – Mamy 300 wykonawców z 21 miast. Przyjechali do nas artyści z całego województwa. To osoby z niepełnosprawnością, to podopieczni różnych placówek m.in. ze szkół specjalnych, domów pomocy, a także WTZ-ów.

- Czekam na swój występ solowy. Zaśpiewam piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Przygotowywałam się do swojego występu dwa miesiące. Przyznam szczerze, że mocno się stresuję – opowiada Gabrysia, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu.

- Co roku będzie teraz inaczej. Na każdą kolejną edycję naszego festiwalu zmienimy temat. Na pewno uczestników będziemy zaskakiwać – dodaje Kłoda.

Impreza potrwa do godzin popołudniowych. Występy niepełnosprawnych piosenkarzy ocenia profesjonalne jury.
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu"

Zobacz także

2018-11-23, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Świadomość lokatorów rośnie, ale nie wszyscy myślą o bezpieczeństwie. W Brzegu strażacy mówili o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym w komendzie straży pożarnej w Brzegu. Druhowie postanowili uświadomić zarządców i właścicieli nieruchomości, jak niebezpieczny jest tlenek węgla. Rozmawiano o potrzebie… » więcej 2018-11-22, godz. 15:18, Wiadomości z regionu Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim. Po dwunastu latach stanowisko traci Maciej Stefański Kandydat Koalicji Obywatelskiej był jedynym radnym, który ubiegał się o funkcję starosty. W tajnym głosowaniu zdobył 13 głosów i tym samym zdetronizował Macieja Stefańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który powiatem rządził… » więcej 2018-11-21, godz. 11:10, Wiadomości z regionu Elektroniczny system głosowania przysporzył problemów brzeskim radnym Na inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Brzegu testowano nowe urządzenia, które mają usprawnić prowadzenie obrad. Każdy z radnych otrzymał specjalny imienny przyrząd, dzięki któremu będzie mógł głosować, a wyniki będą podawane… » więcej 2018-11-20, godz. 14:46, Wiadomości z regionu Jacek Niesłuchowski nowym szefem rady miejskiej w Brzegu Nowo wybrani radni spotkali się na uroczystej, inauguracyjnej sesji rady miejskiej w Brzegu. Ślubowanie złożyli wszyscy samorządowcy, a także burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Najważniejszym porządkiem obrad był jednak wybór przewodniczącego… » więcej 2018-11-18, godz. 18:00, Kultura i rozrywka "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajnego Radcy Budowlanego Prus, wykonany w Brzegu w 1859 r. » więcej
21222324252627
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »