Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-12-13, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Mężczyzna, któremu żona wstrzyknęła insulinę jest w stanie wegetatywnym. Po tragedii w Lewinie Brzeskim

Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się w miniony weekend w jednej z kamienic w Lewinie Brzeskim. 53-letnia kobieta wstrzyknęła swojemu mężowi insulinę, gdy ten spał. Poszkodowany mężczyzna w śpiączce hipoglikemicznej trafił do Brzeskiego Centrum Medycznego. Jest w stanie wegetatywnym, jest podłączony do specjalistycznej aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Lekarze specjaliści mówią wprost: takie działanie może doprowadzić do śmierci, zarówno chorego człowieka, jak również osoby zdrowej.
- Jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego mózgu, to potrzebuje on bardziej glukozy niż tlenu, dlatego drastyczny spadek cukru może doprowadzić do śmierci – przestrzega dr Elżbieta Turcza-Jakubowska z brzeskiej poradni diabetologicznej. – Jeżeli chory w trakcie snu dostał jakąś dawkę insuliny, to mogło się to przyczynić do hipoglikemii oraz neuroglikopenii. Narządem, który najszybciej reaguje w przypadku niskiego cukru jest mózg i w tym przypadku mogło dojść do takiego uszkodzenia tego organu, że chory może być w stanie ciężkim i krytycznym. Może być tak również, że możliwości regeneracyjne nie są możliwe, bo przy tak dużym uszkodzeniu i przy tak dużym braku cukru.

Dodajmy, że 53-letnia kobieta, która podała mężowi insulinę, decyzją brzeskiego sądu trafiła do tymczasowego aresztu. Stan mężczyzny określany jest jako krytyczny. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, płuca i mózg mężczyzny nie pracują. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi jej kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. Jeśli mężczyzna umrze, wówczas zmieniona zostanie kwalifikacja czynu na zabójstwo. Tutaj minimalna kara do odsiadki to 12 lat.
Elżbieta Turcza-Jakubowska

Zobacz także

2017-11-10, godz. 07:00, Wiadomości z regionu Święto Niepodległości w Brzegu w nowej formie. W piastowskim zamku pojawią się m.in. rycerze Tegoroczne obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości będą bogate w szereg atrakcji. Brzeżanie do południa będą mogli wziąć udział w zawodach sportowych, a następnie po uroczystej mszy oraz wojskowym apelu, wszyscy zgromadzeni… » więcej 2017-11-09, godz. 15:42, Wiadomości z regionu Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom Od początku roku co najmniej sześć samochodów brzeskiego garnizonu policji zostało wycofanych ze służby ze względu na wiek i stan techniczny. To m.in. trzy auta marki kia, nieoznakowane bmw i bus fiata. Policjanci nieoficjalnie przyznają… » więcej 2017-11-09, godz. 14:12, Wiadomości z regionu Sprawdzą wiedzę o samorządach. Licealiści w regionie przystąpili do konkursu W 35 placówkach oświatowych w województwie zorganizowano pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - w szczególności dotyczącego… » więcej 2017-11-09, godz. 06:00, Wiadomości z regionu Rośnie liczba porodów w brzeskim szpitalu. W BCM-ie liczą na 400 narodzin Poprawia się sytuacja na brzeskiej porodówce - mówi Radiu Opole Krzysztof Konik, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego. W 2014 roku oddział z opolskimi lekarzami zanotował rekordową liczbę pół tysiąca narodzin. Po zmianach kadrowych… » więcej 2017-11-08, godz. 13:30, Wiadomości z regionu Jaka przyszłość czeka BCM? Za kilka lat szpital ma się już bilansować Krzysztof Konik, dyrektor lecznicy zapowiedział w audycji Radio Opole w powiecie brzeskim, że wyciągnie lecznicę z długów. Od dwóch lat w szpitalu trwa restrukturyzacja, a teraz radni powiatowi uchwalili nowy plan naprawczy dla BCM-u… » więcej
110111112113114115116
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »