Radio Opole » Radio Opole w powiecie oleskim (DAB+) » Informacje z powiatu oleskiego

Informacje z powiatu oleskiego

2018-02-28, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Oficjalny finisz przebudowy DW 901 między Olesnem a Dobrodzieniem

Wyremontowany fragment DW 901 [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowany fragment DW 901 [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowany fragment DW 901 [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowany fragment DW 901 [fot. Witold Wośtak]
Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej 901 między Olesnem a Dobrodzieniem. Choć kierowcy mogą jeździć wyremontowaną trasą od 12 stycznia, dziś (28.02) rano oficjalnie oddano do użytku 5-kilometrowy fragment od ronda w Oleśnie w kierunku Wachowa i Wysokiej.
Remigiusz Widera, dyrektor departamentu infrastruktury i gospodarki w urzędzie marszałkowskim, zwraca uwagę na bardzo duże natężenie ruchu tej trasy. - Jest między innymi nowa nawierzchnia i punkt do ważenia pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego - wylicza. - Oprócz tego zbudowaliśmy prawie 2,5 kilometra ścieżki rowerowej i cztery zatoki autobusowe. Prace były trudne na samym początku – w Oleśnie – ze względu na starą podbudowę wykonaną z płyt betonowych. Trzeba było pokruszyć je i dopiero zastosować jako podbudowę nowej drogi, którą była już okazja jechać.

Zdaniem Andrzeja Buły, marszałka regionu, przy wyremontowanych drogach warto podkreślać aspekt społeczny. - Aspekt służący mieszkańcom. Często mówimy o kosztach remontu czy źródle finansowania, a warto spojrzeć i policzyć, ilu mieszkańców Olesna dojeżdża codziennie do pracy w Dobrodzieniu lub na odwrót. Poza tym przywiązujemy dużą wagę do bezpiecznych przejść dla pieszych i bezpiecznych zatoczek. Często podróżuję po Opolszczyźnie w godzinach nocnych i według mnie, robi to dobre wrażenie. Mam też nadzieję na skuteczność, czyli poprawę bezpieczeństwa.

Modernizacja tego odcinka DW 901 kosztowała 7 milionów 900 tysięcy złotych, gdzie 6 milionów 700 tysięcy to dofinansowanie unijne. 400 tysięcy dołożyła gmina Olesno, a 800 tysięcy złotych udało się pozyskać z budżetu państwa.
Remigiusz Widera
Andrzej Buła

Zobacz także

2019-08-29, godz. 18:04, Wiadomości z regionu Pięć gmin zdobyło ministerialną kasę na rozwój kultury fizycznej. "Dla tych małych społeczności to jest wielkie święto" Aż 5 opolskich gmin z 25 wybranych w całym kraju otrzyma dofinansowanie z funduszy rozwoju kultury fizycznej, pozostających w dyspozycji ministra sportu. 991 tysięcy złotych przyznano na modernizację budynku zaplecza stadionu miejskiego… » więcej 2019-08-23, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkali się z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, którzy objeżdżają… » więcej 2019-08-22, godz. 09:16, Gospodarka Unijna dotacja na wymianę źródeł ciepła trafi m.in. do Olesna Ponad sto osób w gminie Olesno skorzysta z unijnej dotacji na wymianę źródeł ciepła. Wczoraj w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę w tej sprawie. » więcej 2019-08-21, godz. 22:00, Wiadomości z regionu Miliony na poprawę jakości powietrza w regionie, pierwsze umowy podpisane. Ruszył program "Ochrona powietrza" W opolskich gospodarstwach nadal funkcjonuje 35 tysięcy pieców starej generacji. Niebawem ich liczba zmniejszy się o ponad tysiąc sto. Urząd marszałkowski - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - rozpoczął pilotażowy program… » więcej 2019-08-20, godz. 22:30, Wiadomości z regionu Rodłacy z klubu Opole kultywują tradycję i pamięć o Janinie Kłopockiej Rodłacy zrzeszeni w opolskim klubie spotkali się w Oleśnie, by uczcić pamięć Janiny Kłopockiej, twórczyni znaku Rodła. Kłopocka trafiła do Olesna w 1945 roku, tutaj pracowała i tutaj mieszkało jej rodzeństwo. Zmarła w 1982 … » więcej
99100101102103104105
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »