Radio Opole » Festiwal opolski 2017 » 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

2017-09-14, 14:31 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda

Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda
- Festiwal opolski jest zdecydowanie najsilniejszą marka Opola, co potwierdzają badania zlecone przez Opole w ramach prac nad strategią marketingową miasta - stwierdziła w Loży Radiowej Katarzyna Kownacka, opolska dziennikarka, obecnie specjalista od kontaktu z mediami w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.
Zdaniem naszego gościa, uzyskane wtedy dane mówią same za siebie. Spontanicznie kojarzy Opole z festiwalem 67 procent Polaków, 57 procent kojarzy Opole przede wszystkim z festiwalem a 44 procent - wyłącznie z festiwalem.

- Myślę, że trzy czwarte miast zazdrości nam tej imprezy, której marka była wypracowywana latami - twierdzi Kownacka.

Naszego gościa poprosiliśmy jednak nie tylko o ocenę marketingowej siły KFPP, ale także o odrobinę wspomnień na temat festiwali, które oglądała jako widz albo obsługiwała jako dziennikarka opolskich i polskich mediów. Jak się okazuje, w rodzinnym domu Kasi Kownackiej oglądanie festiwalu było tradycją i ona sama robiła to mniej więcej od szóstego roku życia. Potem zawodowo była na kilkunastu festiwalach.

- Jest pewna moda na krytykowanie opolskiego festiwalu, której ja jednak nie hołduję, bo uważam go za imprezę ważną, która bywa czasem lepsza, czasem gorsza, ale jest warta uwagi - mówiła Kownacka. - Osobiście bardzo sobie cenię zwłaszcza koncerty związane z twórczością konkretnego artysty, niesamowite wrażenie zrobił na mniej koncert poświęcony Ewie Demarczyk.

A koncerty nieudane? I tych rzecz jasna nie brakowało.

- Pamiętam występ pewnej aktorki, która próbowała na scenie wejść w rolę znakomitej artystki, obdarzonej znakomitymi warunkami głosowymi i doskonałym warsztatem. Mogła sobie ten występ darować - mówi nasz gość.

Zobacz także

2017-05-24, godz. 14:32, Publicystyka w Radiu Opole Mateusz Magdziarz o niezrozumiałej strategii prezydenta Opola i stratach, jakie przyniesie wyprowadzenie festiwalu z Opola - Partnerzy, którzy się szanują, nie rozmawiają ze sobą za pomocą mediów i listów otwartych. Trudne sprawy omawiają w kuluarach. Gdyby prezydent Opola zadzwonił do prezesa TVP, żeby sprawdzić, ile prawdy jest w plotkach o czarnych… » więcej 2017-05-24, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta Opola poświęcona festiwalowi Opolscy miejscy radni Platformy Obywatelskiej, Mniejszości Niemieckiej oraz przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotr Mielec zapowiadają zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Jak tłumaczy Zbigniew Kubalańca z PO, taka decyzja… » więcej 2017-05-24, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Sprawa festiwalu w Opolu na obradach sejmu. Minister kultury odpowiada opolskiemu posłowi Temat 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej trafił pod dyskusję w parlamencie. Opolski poseł Nowoczesnej, Witold Zembaczyński, z mównicy sejmowej zawnioskował o zwołanie konwentu seniorów, żeby przyjrzeć się sprawie. » więcej 2017-05-24, godz. 08:10, Wiadomości z regionu Marcin Ociepa: Zerwanie umowy z TVP to historyczny błąd. Konieczne są mediacje Jedynym rozsądnym rozwiązaniem w sprawie organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu są mediacje z TVP i próba porozumienia. Taką opinię przedstawił w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji przewodniczący opolskiej… » więcej 2017-05-23, godz. 20:15, Wiadomości z regionu Marszałek Buła i starosta Sonik deklarują wsparcie przy organizacji festiwalu w Opolu Marszałek regionu i starosta krapkowicki wspierają Arkadiusza Wiśniewskiego w sprawie zerwania umowy z TVP. Prezydent Opola wypowiedział telewizji publicznej umowę na organizację tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polsk… » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »