Radio Opole » Festiwal opolski 2017 » 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

2017-09-16, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Młynarski rozmawia z Osiecką na Wzgórzu Uniwersyteckim. "Ten projekt zamykamy"

Posąg Wojciecha Młynarskiego [Fot. Patryk Domagała]
Posąg Wojciecha Młynarskiego [Fot. Patryk Domagała]
Posąg wielkiego barda, autora tekstów i uczestnika festiwali opolskich zamyka panteon gwiazd polskiej piosenki na Wzgórzu Uniwersyteckim. Wojciech Młynarski przysiadł naprzeciwko Agnieszki Osieckiej.
Odsłonięcia dokonał Jan Młynarski, syn piosenkarza, który podkreślił, że spotkał w Opolu życzliwych ludzi i dużo wspomnień o ojcu. Dodał także, że jest mu jeszcze trudno o tym mówić.

- Pamiętam rozmowy Agnieszki Osieckiej i ojca, ich dyskusje na wiele tematów, teraz widzę jak spogląda na tę figurę. Myślę, że to wszystko jest tak, jak powinno być. Nie ukrywam, że jestem naprawdę poruszony. I nie jest to łatwa rola, uwierzcie mi państwo naprawdę - dodaje Jan Młynarski.

Profesor Molenda, twórca posągu Młynarskiego i pozostałych na wzgórzu, oprócz Grechuty - dodaje, że z tą pracą nie miał problemów.

- Problemów technicznych nie miałem, ponieważ bardzo szybko tę rzeźbę wykonałem. I w zasadzie, jedynie, czasami praca fizyczna, czasami umysłowa, wyobraźnia również pracowała, a tak ponadto nie miałem żadnych problemów technicznych - podkreśla artysta.

Profesor Stanisław Sławomir Nicieja, kustosz Wzgórza Uniwersyteckiego dodał, że kończy się jakiś etap rozwoju tego miejsca.

- To jest ta koncepcja, żeby pokazać tych najwybitniejszych polskich twórców i myśmy piętnaście lat temu zaczęli od posągu Agnieszki Osieckiej i właściwie dziś zamykamy ten projekt, bo tak wybitnych twórców już, tej klasy, w tej chwili trudno zobaczyć - uzupełnia profesor.

Uroczystemu odsłonięciu towarzyszył koncert zatytułowany "Nastroje, Nas Troje" w wykonaniu opolskich muzyków i piosenkarzy.
Jan Młynarski
Marian Molenda
Stanisław Sławomir Nicieja

Zobacz także

2017-05-24, godz. 14:32, Publicystyka w Radiu Opole Mateusz Magdziarz o niezrozumiałej strategii prezydenta Opola i stratach, jakie przyniesie wyprowadzenie festiwalu z Opola - Partnerzy, którzy się szanują, nie rozmawiają ze sobą za pomocą mediów i listów otwartych. Trudne sprawy omawiają w kuluarach. Gdyby prezydent Opola zadzwonił do prezesa TVP, żeby sprawdzić, ile prawdy jest w plotkach o czarnych… » więcej 2017-05-24, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta Opola poświęcona festiwalowi Opolscy miejscy radni Platformy Obywatelskiej, Mniejszości Niemieckiej oraz przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotr Mielec zapowiadają zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Jak tłumaczy Zbigniew Kubalańca z PO, taka decyzja… » więcej 2017-05-24, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Sprawa festiwalu w Opolu na obradach sejmu. Minister kultury odpowiada opolskiemu posłowi Temat 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej trafił pod dyskusję w parlamencie. Opolski poseł Nowoczesnej, Witold Zembaczyński, z mównicy sejmowej zawnioskował o zwołanie konwentu seniorów, żeby przyjrzeć się sprawie. » więcej 2017-05-24, godz. 08:10, Wiadomości z regionu Marcin Ociepa: Zerwanie umowy z TVP to historyczny błąd. Konieczne są mediacje Jedynym rozsądnym rozwiązaniem w sprawie organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu są mediacje z TVP i próba porozumienia. Taką opinię przedstawił w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji przewodniczący opolskiej… » więcej 2017-05-23, godz. 20:15, Wiadomości z regionu Marszałek Buła i starosta Sonik deklarują wsparcie przy organizacji festiwalu w Opolu Marszałek regionu i starosta krapkowicki wspierają Arkadiusza Wiśniewskiego w sprawie zerwania umowy z TVP. Prezydent Opola wypowiedział telewizji publicznej umowę na organizację tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polsk… » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »