Internowana nadzieja
Radio Opole » Internowana nadzieja » Internowana nadzieja - artykuły

Internowana nadzieja - artykuły

2016-12-16, 21:55 Autor: Mariusz Chałupnik

Legenda polskiego rocka Józef Skrzek wystąpił w Studiu M Radia Opole

Józef Skrzek w Radiu Opole
Współzałożyciel kultowego zespołu SBB Józef Skrzek wystąpił dziś (16.12) w studiu M Radia Opole. Był to koncert wyjątkowy nie tylko ze względu na samego artystę, ale również repertuar. Oprócz klasycznych utworów z dorobku solowego i SBB, Skrzek wykonał także kolędy.
Skrzek kolędy we własnej interpretacji nagrał w Opolu w 1981 roku, ale w wydaniu albumu przeszkodził wybuch stanu wojennego. Materiał przeleżał wiele lat w archiwum Radia Opole, a niedawno został wydany pod tytułem "Skrzek/Kolędy 1981-1982".

- To jeden z takich świątecznych prezentów - powiedział po koncercie artysta. - Bardzo się cieszę, bo to jest dla mnie też istotne, że te nagrania zostały odtworzone na tym sprzęcie cyfrowym. W ogóle kolędowanie. Jest to spotkanie przede wszystkim serc, bicie wspólne z Wami.

- To było dla nas niezwykłe spotkanie z fantastyczną muzyką i fantastycznym artystą - mówi Ryszard Kowalski, fan Józefa Skrzeka z Opola. - Chciałem podkreślić, że brzmi tak samo jak 20, 30 lat temu. Głos po prostu kapitalny.

Pomysł na zorganizowanie koncertu Józefa Skrzeka w Studiu M pojawił się zaledwie dwa tygodnie temu. Równie szybko potoczyły się negocjacje, ponieważ wystarczył tylko jeden telefon do menadżera artysty.

- Chyba nie było nawet momentu zawahania u samego Józefa Skrzeka, żeby do Opola przyjechać - powiedział Piotr Moc, prezes Radia Opole. - My się bardzo cieszymy, że od pomysłu do realizacji była tak krótka droga. Wszyscy widzę, że wychodzą uśmiechnięci i są pod wrażeniem tego, że mogli uczestniczyć w uczcie muzycznej.

Cały koncert na żywo transmitowany był na antenie Radia Opole. Być może jego zapis pojawi się również na płytach DVD.
Józef Skrzek
Ryszard Kowalski
Piotr Moc

Zobacz także

2016-12-12, godz. 15:56, Publicystyka w Radiu Opole Janusz Sanocki o swoim internowaniu w czasie stanu wojennego i obecnej Solidarności [FILM] - Lepiej stracić głowę niż twarz - tak o powodach oporu wobec władzy w czasie stanu wojennego mówił w Loży Radiowej poseł niezrzeszony Janusz Sanocki. Opolski parlamentarzysta, który na rok trafił do ośrodków internowania tłumaczył… » więcej 2016-12-12, godz. 11:20, Internowana nadzieja audycja Wydarzenia bydgoskie Po etapie organizacji NSZZ Solidarność nadszedł czas codziennej związkowej pracy. Najbardziej spektakularnymi wydarzeniami tego okresu były: odsłonięcie Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku, wizyta delegacji „Solidarności”… » więcej 2016-12-10, godz. 17:46, Wiadomości z regionu Internowana nadzieja. Młodzi opolanie poznali realia czasów stanu wojennego Musieli zmierzyć się z 12 zadaniami. Między innymi z: obrzucaniem farbą obwieszczenia o ogłoszeniu stanu wojennego, zdobyciem pieniędzy na funkcjonowanie Solidarności, czy ułożenie patriotycznego wiersza. W Opolu z okazji zbliżającej… » więcej 2016-12-10, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczestnicy gry miejskiej "13 grudnia" wyruszyli sprzed Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wszyscy zostali podzieleni na drużyny, które wraz z harcerzami udały się do specjalnie przygotowanych dla nich punktów na mapie Opola. Akcja cieszy się zainteresowaniem w szczególności młodzieży szkolnej, która poprzez udział w… » więcej 2016-12-09, godz. 11:20, Internowana nadzieja audycja Powstaje MKZ Opole 19 września 1980 r. w wojewódzkiej kolumnie sanitarnej w Opolu odbyło się spotkanie, podczas którego wybrano pierwszy zarząd Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego Opole. » więcej
123456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »