Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-06-24, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ruszyły wakacje, pomyśl o oddaniu krwi!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców oddaje krew, natomiast rośnie liczba wypadków.
Oddając jedną jednostkę krwi można uratować życie lub zdrowie do trzech osób. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu jest czynne od poniedziałku do piątku od 7:00 do 14:30, wyjątkiem jest czwartek - pracują do do godziny 16.30.

Krew można oddać także podczas akcji wyjazdowych krwiobusa. Harmonogram wyjazdów jest dostępny na stronie internetowej RCKiK Opole. Najbliższą akcję zaplanowano 27 czerwca w Ozimku, a dwa dni później w Kędzierzynie-Koźlu.

Tematem zajęła się Katarzyna Doros-Stachoń.
Ruszyły wakacje, pomyśl o oddaniu krwi! [autor: Katarzyna Doros- Stachoń]

Zobacz także

2024-07-15, godz. 17:31, ROD - artykuły Święto służby więziennej okręgu opolsko-dolnośląskiego Były awanse na wyższe stopnia, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. Na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu świętowali dziś (15.07) strażnicy więzienni okręgu opolsko-dolnośląskiego. » więcej 2024-07-12, godz. 16:10, ROD - artykuły Protest leśników przed urzędem wojewódzkim Nietypowe obchody dnia leśnika, który przypada właśnie 12 lipca. Leśnicy zaprotestowali w całym kraju, także na Opolszczyźnie. O godzinie 10:00 przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim rozpoczęła się godzinna pikieta. » więcej 2024-07-11, godz. 15:56, ROD - artykuły Apel, defilada, awanse, odznaczenia oraz piknik. Wojewódzkie święto policji w Strzelcach Opolskich Uroczyście i oficjalnie, ale też w atmosferze pikniku - tak w skrócie wyglądały dzisiejsze wojewódzkie obchody święta policji w Strzelcach Opolskich. » więcej 2024-07-10, godz. 18:00, ROD - artykuły Woda to żywioł. Tragiczny początek wakacji w regionie Kolejna tragedia nad wodą w regionie. Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek późnym popołudniem nad Jeziorem Średnim w Turawie. Utopił się tam 17-latek. Jego kolega, który także zniknął pod wodą, w stanie ciężkim został… » więcej 2024-07-10, godz. 16:26, ROD - artykuły Miał udusić żonę i zakopać jej ciało. Zabójstwo w gminie Byczyna Szok i niedowierzanie w gminie Byczyna. W kompleksie leśnym w miejscowości Nasale znaleziono zakopane ciało kobiety. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »