Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-06-24, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Kiedy powstanie nowy dom dla DOM-u? Pytaliśmy na festynie fundacji

Festyn "Kolorowy DOM" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Festyn "Kolorowy DOM" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Festyn "Kolorowy DOM" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Festyn "Kolorowy DOM" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Budynek jest, ale w ruinie. W Reporterskim Obrazie Dnia teraz pytamy o Dom dla Domu, czyli inicjatywę Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, która przygotowuje się do utworzenia mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnościami.
Między innymi na ten cel były zbierane pieniądze podczas wczorajszego (23.06) festynu na placu Wolności w stolicy regionu. Ponad rok temu Opole przekazało Fundacji budynek starej szkoły w Opolu-Winowie. Kiedy mieszkania będą gotowe? Tematem zajął się Witold Wośtak.

Po przekazaniu budynku mówiło się, że w Opolu-Winowie mogłoby zamieszkać od 8 do 10 podopiecznych, którzy będą w stanie samodzielnie mieszkać.
Kiedy powstanie nowy dom dla DOM-u? [autor: Witold Wośtak]

Zobacz także

2024-07-15, godz. 17:31, ROD - artykuły Święto służby więziennej okręgu opolsko-dolnośląskiego Były awanse na wyższe stopnia, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. Na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu świętowali dziś (15.07) strażnicy więzienni okręgu opolsko-dolnośląskiego. » więcej 2024-07-12, godz. 16:10, ROD - artykuły Protest leśników przed urzędem wojewódzkim Nietypowe obchody dnia leśnika, który przypada właśnie 12 lipca. Leśnicy zaprotestowali w całym kraju, także na Opolszczyźnie. O godzinie 10:00 przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim rozpoczęła się godzinna pikieta. » więcej 2024-07-11, godz. 15:56, ROD - artykuły Apel, defilada, awanse, odznaczenia oraz piknik. Wojewódzkie święto policji w Strzelcach Opolskich Uroczyście i oficjalnie, ale też w atmosferze pikniku - tak w skrócie wyglądały dzisiejsze wojewódzkie obchody święta policji w Strzelcach Opolskich. » więcej 2024-07-10, godz. 18:00, ROD - artykuły Woda to żywioł. Tragiczny początek wakacji w regionie Kolejna tragedia nad wodą w regionie. Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek późnym popołudniem nad Jeziorem Średnim w Turawie. Utopił się tam 17-latek. Jego kolega, który także zniknął pod wodą, w stanie ciężkim został… » więcej 2024-07-10, godz. 16:26, ROD - artykuły Miał udusić żonę i zakopać jej ciało. Zabójstwo w gminie Byczyna Szok i niedowierzanie w gminie Byczyna. W kompleksie leśnym w miejscowości Nasale znaleziono zakopane ciało kobiety. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »