Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-06-10, 15:45 Autor: Marzena Śmierciak

Lech Wałęsa w Opolu. Najpierw zagłosował w wyborach, potem odebrał Nagrodę Wolności

Lech Wałęsa w Opolu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lech Wałęsa w Opolu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lech Wałęsa został pierwszym laureatem opolskiej Nagrody Wolności. To podziękowanie za wyjątkowy wkład w budowanie demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.
Były przywódca Solidarności i pierwszy po zmianach ustrojowych prezydent Polski, wybrany w demokratycznych wyborach, odebrał wyróżnienie podczas Festiwalu Książek w Opolu.
Posłuchaj relacji Grzegorza Frankowskiego

Zobacz także

2024-07-02, godz. 16:30, ROD - artykuły Cenne znaleziska archeologiczne w Nysie Kettlebell, czyli dziś kojarzący się z siłownią atrybut odkryli nyscy archeolodzy z tamtejszego muzeum powiatowego podczas budowy budynku przy ul. Wałowej. W starożytnej Grecji używano podobnych ciężarków jako odważników. Ten… » więcej 2024-07-02, godz. 16:30, ROD - artykuły Nowe lokale biurowe dla organizacji pozarządowych w Opolu Dziesięć organizacji pozarządowych z Opola zyskało nową przestrzeń do prowadzenia swojej działalności. Miasto odświeżyło lokale na ostatnim piętrze kamienicy przy ul. Damrota 4 i przekazało je w użyczenie. Dla społeczników… » więcej 2024-07-01, godz. 16:15, ROD - artykuły Garbusy, buliki i ogórki w Luboszycach. "Dotknąłem w nim każdą część" Ponad 100 garbusów i busów typu 'bulik' i 'ogórek' zjechało na Opolszczyznę na doroczny zlot 'Łopolskie klimaty'. » więcej 2024-07-01, godz. 16:10, ROD - artykuły Sucho wszędzie... Pożary zbóż coraz bardziej niebezpieczne Wysokie temperatury w ostatnim tygodniu powodowały, że opolscy strażacy coraz częściej są wzywani do palącego się zboża. Przypomnijmy, tylko wczoraj (30.06) druhowie gasili ogromny pożar, który strawił ponad 20 hektarów upraw. » więcej 2024-06-28, godz. 16:10, ROD - artykuły Tu na razie jest... ale będzie piękny ogród w centrum Opola Zarośnięty i zaniedbany skwer w centrum Opola zmieniają w społeczny ogród. Przedstawiciele fundacji Human Doc i lokalni wolontariusze porządkują teren przy ul. Krakowskiej 41b. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »