Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-06-10, 15:45 Autor: Marzena Śmierciak

Lech Wałęsa w Opolu. Najpierw zagłosował w wyborach, potem odebrał Nagrodę Wolności

Lech Wałęsa w Opolu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lech Wałęsa w Opolu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lech Wałęsa został pierwszym laureatem opolskiej Nagrody Wolności. To podziękowanie za wyjątkowy wkład w budowanie demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.
Były przywódca Solidarności i pierwszy po zmianach ustrojowych prezydent Polski, wybrany w demokratycznych wyborach, odebrał wyróżnienie podczas Festiwalu Książek w Opolu.
Posłuchaj relacji Grzegorza Frankowskiego

Zobacz także

2024-07-08, godz. 16:10, ROD - artykuły Mieszkańcy zachodniego Opola wciąż poza zasięgiem Od blisko miesiąca mieszkańcy Opola Chmielowic, Żerkowic i gminy Komprachcice mają problemy z siecią komórkową jednego z operatorów. Jak już informowaliśmy na antenie Radia Opole, to kiepski zasięg telefoniczny i rwące się połączenia… » więcej 2024-07-05, godz. 16:20, ROD - artykuły Wygląda jak normalna budka telefoniczna, ale jest nietypowa Budka nietelefoniczna - taki obiekt od niedawna stoi w Branicach. Pogadać, nie pogadamy, ale za to można posłuchać ciekawych opowieści. » więcej 2024-07-04, godz. 16:15, ROD - artykuły W Krasiejowie znowu kopią w ziemi Paleontolodzy powrócili do Krasiejowa. Do tej pory wśród wykopanych skarbów znalazły się przede wszystkim zęby fitozaurów, ale też kręgi czy czaszki innych gadów i płazów. » więcej 2024-07-04, godz. 16:11, ROD - artykuły Piłkarska kadra czeka. Finał centralny w Reńskiej Wsi Na boiskach kompleksu sportowego w Reńskiej Wsi rozpoczął się finał XIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Ludowych Zespołów - 'Mała piłkarska kadra czeka' w piłce nożnej chłopców. » więcej 2024-07-03, godz. 16:00, ROD - artykuły Na wakacje do Nysy - to gratka dla miłośników fortyfikacji W Reporterskim Obrazie Dnia jedziemy do Nysy. Kojarzy się przede wszystkim z jeziorem, które przyciąga w sezonie tysiące plażowiczów i miłośników sportów wodnych. Jednak samo miasto ma również wiele do zaoferowania. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »