Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-05-22, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Na "żółte tablice" trzeba zasłużyć. Teraz temat dotyczy aut 40+

samochód zabytkowy fot. Tomasz Cichoń
samochód zabytkowy fot. Tomasz Cichoń
Wojewódzki Opolski Konserwator Zabytków ogłosił zmiany w kryterium oceny pojazdów zabytkowych. O "żółte tablice" mogą starać się tylko właściciele co najmniej 40-letnich samochodów.
Wcześniej o taki przywilej mogły ubiegać się pojazdy 25-letnie, potem 30-letnie, a teraz wiek podwyższono o kolejnych 10 lat. Jaki był cel tych zmian? - o tym Tomasz Cichoń.
Na "żółte tablice" trzeba zasłużyć [autor: Tomasz Cichoń]

Zobacz także

2024-06-17, godz. 16:15, ROD - artykuły Karp nie tylko od święta. Czy udało się wykonać ten plan? Karp nie tylko od święta - takie zadanie postawiła przed sobą Grupa Rybacka Opolszczyzna w Niemodlinie. I ten cel stara się realizować. » więcej 2024-06-14, godz. 20:00, ROD - artykuły "Pacjent to nie tylko wyniki badań". Jak ważna jest interdyscyplinarność w leczeniu? Współpraca między lekarzami różnych specjalizacji ma być kluczem do efektywnego leczenia pacjenta. To wnioski płynące z konferencji naukowej przygotowanej przez opolskich studentów wydziału lekarskiego zrzeszonych w IFMSA - Poland… » więcej 2024-06-14, godz. 16:00, ROD - artykuły Opolskie kąpieliska prawie gotowe na nowy sezon Za tydzień uczniowie odbiorą świadectwa i rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Część z nich wyjedzie na obozy czy kolonie, ale lato w mieście nie musi być nudne. » więcej 2024-06-14, godz. 10:55, ROD - artykuły "Mistrzostwa Europy to nie są łatwe mecze". Co pokaże polska reprezentacja? Piłkarska reprezentacja Polski przebywa już w Hanowerze, gdzie przygotowuje się do niedzielnego meczu z Holandią. Od tego spotkania polscy piłkarze rozpoczynają rywalizację w Mistrzostwach Europy. » więcej 2024-06-13, godz. 20:00, ROD - artykuły Bieg dla rodzin poległych policjantów. "Każda interwencja niesie ze sobą ryzyko" Czuwają nad naszym bezpieczeństwem, interweniują przy różnego typu zdarzeniach. Są wzywani do wypadków, awantur domowych czy napadów na bank. Mowa o policjantach, którzy w zasadzie każdego dnia służby narażają swoje życie i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »