Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-05-21, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wójt jedzie do Ameryki

Sebastian Baca - [fot: Grzegorz Frankowski]
Sebastian Baca - [fot: Grzegorz Frankowski]
Waszyngton, Minneapolis czy Nowy Jork – te miasta, w ramach wizyty studyjnej absolwentów programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, odwiedzi w najbliższym czasie Sebastian Baca.
Wójt Branic znalazł się w gronie 10 osób z naszego kraju, które będą mogły zapoznać się z działaniami amerykańskiego samorządu na rzecz adaptacji lokalnych społeczności do zachodzących zmian klimatu. Kilka dni przed wyjazdem samorządowca z powiatu głubczyckiego odwiedził z mikrofonem Grzegorz Frankowski.
Wójt jedzie do Ameryki [autor: Grzegorz Frankowski]

Zobacz także

2024-06-21, godz. 16:30, ROD - artykuły Lekarze i policjanci biją na alarm. Fentanyl to "narkotyk zombie" Łatwo przedawkować, co w konsekwencji może doprowadzić do śmierci - tak o fentanylu, czyli 'narkotyku zombie', silnie uzależniającym opioidzie, mówią specjaliści. Pojawia się coraz więcej sygnałów, że staje się „modny”… » więcej 2024-06-21, godz. 16:30, ROD - artykuły Turawa przygotowana do sezonu turystycznego Turawa gotowa do sezonu turystycznego. Gmina zapewniła opiekę ratowników WOPR nad Jeziorem Średnim. W maju uruchomiono także wodne ogniwo policji. Na plażach ma być więc bezpiecznie. Na gości czekają restauratorzy i hotelarze. » więcej 2024-06-20, godz. 16:05, ROD - artykuły "Mieliśmy do czynienia z gigantyczną komórka burzową". Raport po nawałnicach na południu regionu Ponad 80 interwencji zanotowali opolscy strażacy po wczorajszych (19.06) nawałnicach. Ale burze z silnym deszczem szczególnie upodobały sobie powiat głubczycki. Tam strażacy wyjeżdżali 65 razy. » więcej 2024-06-19, godz. 16:45, ROD - artykuły Złote rady na upały wg. Katarzyny Doros-Stachoń Uff jak gorąco, puff jak gorąco - Ciocia Dobra Rada - Katarzyna Doros-Stachoń - przygotowała specjalnie dla słuchaczy Radia Opole poradnik antyupałowy. Jak żyć, by przeżyć te 33 stopnie w cieniu! » więcej 2024-06-19, godz. 16:00, ROD - artykuły Kartą czy gotówką? Jakie finanse przygotować na zagraniczne wakacje 2024 Upały już prawdziwie tropikalne, a jak z planami na wakacje u Państwa? Są? Czy dopiero się krystalizują? Przy tej okazji rodzi się pytanie - co z pieniędzmi czyli - płaci 'pan kartą, czy gotówką?' » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »