Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-05-16, 16:10 Autor: Cezary Puzyna

"Tak sucho dawno nie było". Leśnicy czekają na deszcz

W opolskich lasach obowiązuje 2 stopień zagrożenia pożarowego [fot. Jędrzej Łuczak]
W opolskich lasach obowiązuje 2 stopień zagrożenia pożarowego [fot. Jędrzej Łuczak]
Od 20 dni wilgotność ściółki nie przekracza 20 procent. Dziś (16.05) wynosiła ona 12 procent.
W rejonowym punkcie alarmowo-dyspozycyjnym w Nadleśnictwie Opole sytuacja jest cały czas monitorowana. Codziennie rano zdawany jest raport i sprawdzana jest łączność między punktem a wieżami obserwacyjnymi.

Leśnicy nieustannie apelują, aby nie wyrzucać do przydrożnych rowów przy lasach niedopałków i absolutnie nie zostawiać butelek plastikowych.
Sucho w lasach [autor: Monika Matuszkiewicz Biel]

Zobacz także

2024-06-03, godz. 16:30, ROD - artykuły Wielkie ściganie w Opolu. Przeszkadzała tylko "festiwalowa pogoda" Wielkie ściganie powróciło do Opola. 30 załóg stanęło na starcie Rajdu Festiwalowego, który po raz drugi odbył się w formie Super Sprintu Festiwalowego. Zawodnicy ścigali się w okolicach CWK oraz na obwodnicy południowej Opola… » więcej 2024-06-03, godz. 16:30, ROD - artykuły Potężna ulewa w Kędzierzynie-Koźlu. Ucierpiał szpital Podtopione ulice, piwnice, lokale usługowe, ogródki działkowe i Szpitalny Oddział Ratunkowy. Potężna ulewa narobiła szkód w Kędzierzynie-Koźlu. Najpoważniejsza sytuacja wystąpiła w szpitalu, ale nie było konieczności ewakuacji… » więcej 2024-06-03, godz. 16:30, ROD - artykuły Nowy trener, nowe cele Odry Opole Radosław Sobolewski, nowy szkoleniowiec Odry Opole, został oficjalnie przedstawiony opolskim kibicom. Włodarze pierwszoligowca podsumowali także miniony sezon, w którym 'niebiesko-czerwoni' zdołali awansować do baraży o ekstraklasę… » więcej 2024-05-31, godz. 16:30, ROD - artykuły Ślązacy komentują weto prezydenta do ustawy o języku śląskim Wstyd, gańba, brak zrozumienia dla różnorodności - nie milkną echa weta prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy uznającej język śląski jako regionalny. Na mocy ustawy język śląski stałby się drugim obok kaszubskiego językiem regionalnym… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30, ROD - artykuły Opolscy policjanci gotowi do sezonu letniego nad jeziorami turawskimi Za nieco ponad 3 tygodnie początek wakacji. Ośrodki wypoczynkowe na Opolszczyźnie są już właściwie przygotowane do nowego sezonu turystycznego. Pracę nad akwenami rozpoczynają też służby. Swoje możliwości nad jeziorami turawskimi… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »