Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-05-09, 22:30 Autor: Marzena Śmierciak

Zarząd województwa opolskiego wybrany. Rewolucji personalnej nie ma

Sesja sejmiku województwa [fot. Monika Matuszkiewicz]
Sesja sejmiku województwa [fot. Monika Matuszkiewicz]
Radni województwa opolskiego, po dwóch dniach przerwy w obradach, dziś wybrali zarząd. Zagłosowali, kto ma być marszałkiem, a kto obejmie funkcję wicemarszałków.
Rewolucji personalnej nie ma. Jedyną zmianą, jaką nastąpiła, jest ta, że Antoni Konopka, dotychczasowy wicemarszałek zarządu, został wiceprzewodniczącym sejmiku województwa opolskiego. Stanowisko to objął po Jolancie Wilczyńskiej, która z racji tego, że została starostą namysłowską, musiała złożyć mandat radnej.

Nasza reporterka Monika Matuszkiewicz-Biel przyglądała się sesji i zapytała Antoniego Konopkę, czy jest zadowolony ze zmiany, czy też czuje niedosyt. Rozmawiała także z nowym zarządem, w tym z marszałkiem Andrzejem Bułą.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2024-06-06, godz. 16:30, ROD - artykuły "Miody miejskie są lepsze". Miodobranie na dachu CUP w Opolu Pszczoły mieszkające na dachu Centrum Usług Publicznych w Opolu nie próżnowały i ponownie wyprodukowały mnóstwo miodu. Za nami drugie miodobranie w ekologicznej pasiece. Na zbiór pracowało około 70 tysięcy pszczół w każdym z… » więcej 2024-06-05, godz. 16:30, ROD - artykuły "Miał armatę w lewej ręce". Memoriał Jerzego Klempela w piłce ręcznej w Opolu Młodzi szczypiorniści z województwa opolskiego uczcili pamięć Jerzego Klempela, wybitnego piłkarza ręcznego, który swoją przygodę z tym sportem rozpoczynał od gry dla Gwardii Opole. W XIX memoriale wzięły udział drużyny z najważniejszych… » więcej 2024-06-05, godz. 16:30, ROD - artykuły "Konieczne jest wsparcie". Czas już zmienić wizerunek Ochotniczych Hufców Pracy Zmienić postrzeganie Ochotniczych Hufców Pracy i nawiązać współpracę z placówkami oświatowymi. To główne zadanie, jakie stawiają przed sobą komendanci OHP, opolska kurator oświaty i dyrektorzy szkół. Rozwiązań szukano w Opolskim… » więcej 2024-06-04, godz. 16:30, ROD - artykuły Postrzelony kot w Starych Siołkowicach. Czy policja zatrzyma sprawcę? Ponad 70 w 2022 i 2023 roku, w tym już ponad 20. Policja odnotowuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących znęcania się nad zwierzętami. W większości przypadków udało się ustalić i pociągnąć do odpowiedzialności osoby krzywdzące… » więcej 2024-06-04, godz. 16:30, ROD - artykuły Protest przed walcownią w Zawadzkiem. Pracę może stracić ponad 400 osób 'Nigdy więcej Alchemii na opolskiej ziemi', 'Tak o nas dbali, że nas zajechali' - z takimi hasłami kilkuset pracowników i związkowców protestowało przed Walcownią Rur Andrzej w Zawadzkiem. Domagano się odwołania decyzji o zamknięciu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »