Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-04-12, 20:00 Autor: Marzena Śmierciak

Zbiornik otmuchowski w remoncie. Poziom wody znacznie obniżony

Jezioro Otmuchowskie [fot. Sławomir Mielnik]
Jezioro Otmuchowskie [fot. Sławomir Mielnik]
Jezioro Otmuchowskie [fot. Sławomir Mielnik]
Jezioro Otmuchowskie [fot. Sławomir Mielnik]
Remonty takich obiektów jak zbiorniki retencyjne nie należą do łatwych, przede wszystkim ze względu na ekosystem, jaki się wykształcił przez kilkadziesiąt lat.
Tak jest obecnie w Otmuchowie, gdzie renowacji został poddany tamtejszy akwen. To najstarsza tego typu konstrukcja w regionie.
Posłuchaj relacji Adama Wołka

Zobacz także

2024-05-29, godz. 16:30, ROD - artykuły Opolscy policjanci gotowi do sezonu letniego nad jeziorami turawskimi Za nieco ponad 3 tygodnie początek wakacji. Ośrodki wypoczynkowe na Opolszczyźnie są już właściwie przygotowane do nowego sezonu turystycznego. Pracę nad akwenami rozpoczynają też służby. Swoje możliwości nad jeziorami turawskimi… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15, ROD - artykuły Pociągiem do Gogolina. Turystyczna akcja POLREGIO Zwiedzanie Opolszczyzny pociągiem? Dlaczego nie. Przewoźnik kolejowy POLREGIO udostępnił swoje składy opolskim uczniom, aby mogli poznać historię, ale też atrakcje turystyczne w Gogolinie. » więcej 2024-05-28, godz. 16:30, ROD - artykuły 61. KFPP. Trwają przygotowania do święta polskiej piosenki Próby, próby, próby i ostatnie prace kosmetyczne przy scenografii, oświetleniu i nagłośnieniu. Amfiteatr jest już praktycznie gotowy do 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który rusza już w najbliższy piątek. » więcej 2024-05-28, godz. 16:30, ROD - artykuły Święto Politechniki Opolskiej. Uczelnia kształci inżynierów już od 58 lat Wielkie święto na Politechnice Opolskiej. Uczelnia kształci inżynierów od 58 lat, to także 28 lat od przekształcenia Wyższej Szkoły Inżynierskiej właśnie w Politechnikę Opolską. » więcej 2024-05-27, godz. 16:10, ROD - artykuły Sport powinien towarzyszyć dzieciom od najmłodszych lat. Opole sportem stoi Opole w miniony weekend stało się stolicą sportu. Opolski Dzień Sportu przyciągnął tłumy. Prezentowały się kluby z Opola, można było zerknąć na widowiskowe pokazy poszczególnych dyscyplin. Na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »