Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-03-12, 16:10 Autor: Marzena Śmierciak

Jak się ma uchwała krajobrazowa do wyborczych banerów? Sprawdzamy

Banery wyborcze [fot. Marcin Boczek]
Banery wyborcze [fot. Marcin Boczek]
Mobilne banery z plakatami wyborczymi [fot. Jarosław Madzia]
Mobilne banery z plakatami wyborczymi [fot. Jarosław Madzia]
Kampania wyborcza rozkręca się na dobre. W Opolu kandydatów możemy zobaczyć już niemal wszędzie. Można powiedzieć, że ich plakaty, banery wręcz zalewają miasto.
Są na budynkach, ogrodzeniach, przy parkinach, na miejscach postojowych - jednym słowem wszędzie, gdzie się tylko da. Pytanie - czy to zgodne z prawem? W mieście bowiem cały czas obowiązuje uchwała krajobrazowa. Tematem zajęła się Monika Matuszkiewicz-Biel.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2024-05-02, godz. 16:10, ROD - artykuły Barbara Kamińska będzie przewodniczącą rady miasta. Jakie jeszcze zmiany w Opolu? Po wyborach samorządowych zmienił się układ sił w radzie Opola. Wiadomo, że prezydent i jego klub radnych nie mają większości. » więcej 2024-04-30, godz. 16:15, ROD - artykuły Nareszcie! Jest radość kierowców, bo można już przejechać Krapkowicką Przejazd ulicą Krapkowicką w Opolu od dzisiejszego przedpołudnia jest już możliwy. Czy to koniec długich zatorów na Zaodrzu? » więcej 2024-04-29, godz. 22:15, ROD - artykuły Majówka - w regionie, kraju czy za granicą? Co wybierają Opolanie? Przed nami jeden z najdłuższych i najbardziej wyczekiwanych weekendów w roku. Niektórzy już zaczęli świętowanie majówki, a inni dopiero się do niej szykują. » więcej 2024-04-29, godz. 20:45, ROD - artykuły Jak nie dać się oszukać? Przestrzega seniorka z Kędzierzyna-Koźla i policja To historia z happy endem, ale to mogło się skończyć inaczej. Do seniorki z Kędzierzyna-Koźla zadzwonił w nocy telefon. 87-letnia kobieta usłyszała w słuchawce zapłakaną wnuczkę. » więcej 2024-04-29, godz. 16:00, ROD - artykuły Jakie powinny być zarobki w samorządzie? Wkrótce będą o tym decydować radni Napięcie związane z wyborami samorządowymi już opadło. Natomiast emocje społeczne w gminach będzie zapewne wzbudzać ustalenie wynagrodzeń wójtów, burmistrzów, czy prezydentów miast. Będą to jedne z pierwszych decyzji radnych… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »