Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-05-24, 17:15 Autor: Wiesław Kolbusz

Czy wystarczy miejsc w szkołach ponadpodstawowych w Namysłowie?

Zespól Szkół Mechanicznych w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Zespól Szkół Mechanicznych w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Liceum Ogólnokształcące w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Liceum Ogólnokształcące w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Zespól Szkół Rolniczych w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Zespól Szkół Rolniczych w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Spore zainteresowanie nauką w namysłowskich szkołach ponadpodstawowych. W tym roku dalszą ścieżkę edukacji wybierze około 600 nastolatków z tamtejszego powiatu. To zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach.
Czy szkoły są gotowe na ich przyjęcie i w jakich zawodach najbardziej chce kształcić się tamtejsza młodzież? Między innymi o to pytał Daniel Klimczak.
rekrutacja Namysłów

Zobacz także

2023-11-29, godz. 16:44, RTT - artykuły Co Covid zmienił w naszym życiu? O skutkach pandemii oraz izolacji rozmawiano dziś na Wydziale Zdrowia Uniwersytetu Opolskiego. Naukowcy wskazali, że dla naszego zdrowia wiele skutków było negatywnych, natomiast najważniejsze, że zostały wyciągnięte wnioski. » więcej 2023-11-29, godz. 16:41, RTT - artykuły Woda i ścieki w górę! Przez najbliższe trzy lata Opolanie oraz część mieszkańców okolicznych miejscowości takich jak Zawada, Komprachcice, Tarnów Opolski czy Izbicko, zapłacą docelowo więcej za wodę i ścieki o 37%. » więcej 2023-11-28, godz. 16:53, RTT - artykuły "Movember" w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 170 mężczyzn zostało przebadanych w ramach akcji Movember organizowanej przez szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Okazało się, że ponad 10% wyników badań PSA jest poza normą, a ponad 60% panów ma jakieś nieprawidłowości uro… » więcej 2023-11-28, godz. 16:53, RTT - artykuły Film "Brońmy swego Opolskiego" przypomina wydarzenia sprzed 25 lat 'Brońmy swego Opolskiego' - to tytuł filmu dokumentalnego o wydarzeniach sprzed 25 lat. Jedna z wersji reformy terytorialnej zakładała likwidacje naszego województwa, ale opór społeczny i protesty mieszkańców regionu sprawiły, że… » więcej 2023-11-27, godz. 17:08, RTT - artykuły Duże pieniądze dla samorządów na modernizację dróg Kolejne pieniądze dla samorządów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gminy i powiaty chętnie korzystają z dofinansowania na remonty i budowę traktów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »