Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-04-19, 17:28 Autor: Wiesław Kolbusz

Rosną koszty pobytu w domach pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dom Pomocy Społecznej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Ponad 25 procent populacji Polaków to osoby starsze. Wzrasta też liczba osób wymagających różnych form opieki. Już ponad 7 tys. złotych kosztuje miesięczny pobyt w niektórych domach pomocy społecznej.
Statystycznego mieszkańca takiej placówki nie stać na podobny wydatek. Najczęściej większość związanych z tym kosztów ponoszą gminy.
Znaczącym problemem dotyczącym DPS-ów są też uposażenia ich pracowników. Należą one do najniższych w sektorze opieki społecznej. Czy zatem samorządy te znacząco ograniczają umieszczanie swoich mieszkańców w DPS-ach? Jak problem ten przedstawia się na południu Opolszczyzny dopytywał Jan Poniatyszyn.
DPS Prudnik

Zobacz także

2023-08-11, godz. 16:53, RTT - artykuły Po dwudziestu latach powraca temat odpadów w Otmicach W starym kurniku znajdują się beczki z chemikaliami, a wokół budynku leżą tony folii, odpady medyczne, czy klisze do robienia zdjęć. Choć według relacji mieszkańców pierwsze odpady w Otmicach (gmina Izbicko) zaczęły pojawiać… » więcej 2023-08-11, godz. 16:52, RTT - artykuły Ślimakowe żniwa w Grodźcu Opolskie winniczki mogą odetchnąć. Ich miejsce na zachodnich stołach godnie zajęły ślimaki z Afryki, ale hodowane w Grodźcu pod Ozimkiem. To na dziś jedyna w regionie firma zajmująca się produkują ślimaków jadalnych. 10 września… » więcej 2023-08-10, godz. 17:12, RTT - artykuły Nowy stadion to za mało, by piłkarze Odry Opole mogli zaistnieć w ekstraklasie? Najpierw była dyskusja, czy jest nam on w ogóle potrzebny, potem dlaczego aż tyle będzie kosztować jego budowa, a teraz czemu nie ma przy nim boiska treningowego z podgrzewaną murawą? » więcej 2023-08-10, godz. 17:12, RTT - artykuły Czego uczą się ochotnicy w ramach akcji "Trenuj jak żołnierz"? W 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej trwa drugi etap akcji 'Trenuj jak żołnierz'. Ochotnicy, którzy w połowie maja uczestniczyli w dwudniowym poznaniu jednostki i armii, teraz przed dwa tygodnie będą szkolić się z zakresu podstawowych… » więcej 2023-08-09, godz. 17:21, RTT - artykuły To jeszcze nie jest początek kampanii wyborczej Prezydent Andrzej Duda ogłosił termin wyborów do parlamentu. Odbędą się one 15 października. Wybierzemy w nich na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Tym samym rusza oficjalnie kampania wyborcza. » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »