Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-02-28, 17:34 Autor: Wiesław Kolbusz

Jak udzielać pierwszej pomocy? Tego można dowiedzieć się w Prudniku

[fot. Maciej Marciński]
[fot. Maciej Marciński]
Choroby cywilizacyjne, starzenie się społeczeństwa, duża liczba  wypadków komunikacyjnych. To wszystko zwiększa prawdopodobieństwo, że znajdziemy się w sytuacji, gdy trzeba będzie komuś udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
W cyklicznych badaniach blisko 70 proc. Polaków deklaruje jej udzielenie. Jednak zaledwie, co piąty  ankietowany jest całkowicie pewny swoich umiejętności w tym zakresie. Dlatego tak ważna jest ciągła edukacja w udzielaniu pierwszej pomocy. M.in. związane z tym warsztaty dla wszystkich chętnych prowadzi Zespół Szkół Medycznych w Prudniku. O szczegółach Jan Poniatyszyn.
Pierwsza pomoc

Zobacz także

2023-04-24, godz. 17:45, RTT - artykuły Czy i jak zmienia się postrzeganie osób niepełnosprawnych? Choć w kwestii likwidowania barier wiele zrobiono na przestrzeni ostatnich lat, osoby z różnymi niepełnosprawnościami wciąż spotykają się uprzedzeniami i stygmatyzacją. » więcej 2023-04-24, godz. 17:45, RTT - artykuły Samowola budowlana w namysłowskim ratuszu, czy zwykłe nieporozumienie? Kilka dni temu w mediach społecznościowych poświęconych sprawom Namysłowa zawrzało. Część społeczników alarmowała o dewastacji miejscowego ratusza. To z powodu dodatkowego wyjścia, które właściciele tamtejszej restauracji… » więcej 2023-04-21, godz. 17:34, RTT - artykuły Nowoczesna pracownia to podstawa. Taką może się pochwalić Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach od pewnego czasu mają do dyspozycji nowoczesną pracownię chemiczną. To właśnie w niej praktycznych umiejętności nabywają przyszli technicy technologii chemicznej i analitycy. » więcej 2023-04-21, godz. 17:28, RTT - artykuły Dzieci wiedzą, jak dbać o planetę. Jutro (22.04) Dzień Ziemi Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Opolu zorganizowano ekologiczny happening. » więcej 2023-04-20, godz. 17:12, RTT - artykuły Mural poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu powstanie w Opolu 'Tę pszczółkę którą tu widzicie zowią Mają' - ten fragment piosenki znają niemal wszyscy, i ci najmłodsi i ci najstarsi. Zbigniew Wodecki napisał ją w 1979 roku i tego samego roku zaprezentował ją na deskach opolskiego amfit… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »