Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-02-28, 17:34 Autor: Wiesław Kolbusz

Jak udzielać pierwszej pomocy? Tego można dowiedzieć się w Prudniku

[fot. Maciej Marciński]
[fot. Maciej Marciński]
Choroby cywilizacyjne, starzenie się społeczeństwa, duża liczba  wypadków komunikacyjnych. To wszystko zwiększa prawdopodobieństwo, że znajdziemy się w sytuacji, gdy trzeba będzie komuś udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
W cyklicznych badaniach blisko 70 proc. Polaków deklaruje jej udzielenie. Jednak zaledwie, co piąty  ankietowany jest całkowicie pewny swoich umiejętności w tym zakresie. Dlatego tak ważna jest ciągła edukacja w udzielaniu pierwszej pomocy. M.in. związane z tym warsztaty dla wszystkich chętnych prowadzi Zespół Szkół Medycznych w Prudniku. O szczegółach Jan Poniatyszyn.
Pierwsza pomoc

Zobacz także

2023-05-09, godz. 17:17, RTT - artykuły Co dalej z pomnikiem ku czci żołnierzy Armii Radzieckiej w Mikolinie? Po wyburzeniu pomnika „wdzięczności Armii Czerwonej” w Głubczycach, powraca pytanie o kolejny charakterystyczny symbol ku czci żołnierzy Armii Radzieckiej. Mowa o obiekcie w Mikolinie, który powstał w 1945 roku i nawiązuje do żołnierzy… » więcej 2023-05-09, godz. 17:17, RTT - artykuły Opolszczyzna inwestuje w stadiony Kolejne gminy finalizują lub przygotowują przetargi na modernizację oraz budowę obiektów sportowych. Mamy wysyp takich inwestycji w regionie. To efekt wzrostu dostępności dogodnego dla samorządów wsparcia finansowego. Dofinansowanie… » więcej 2023-05-09, godz. 17:17, RTT - artykuły Nie bądźmy bezradni w obliczu przemocy domowej! O blisko 20% wzrosła liczba niebieskich kart zakładanych w stolicy regionu w porównaniu do czasu przed pandemią koronawirusa. Wczoraj (08.05) media obiegła informacja, że 8-letni Kamilek z Częstochowy skatowany przez ojczyma zmarł… » więcej 2023-05-08, godz. 17:20, RTT - artykuły Najmłodsi wiedzą, jak wezwać pomoc w nagłych wypadkach Na jaki numer dzwonić i jak prawidłowo wezwać pomoc w trudnej sytuacji, to wiedzą już najmłodsi mieszkańcy stolicy regionu. » więcej 2023-05-08, godz. 17:20, RTT - artykuły Rośnie młoda kadra piłkarzy Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński - ci piłkarze reprezentacji Polski swoje pierwsze kroki stawiali w turnieju 'Z podwórka na stadion'. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »