Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-23, 22:14 Autor: Daniel Klimczak

Studenci medycyny otrzymają stypendia. Ale nie za darmo

Stypendyści marszałka [fot. Adam Dubiński]
Stypendyści marszałka [fot. Adam Dubiński]
27 studentów kierunków medycznych z opolskiej ale także innych uczelni w kraju odebrało stypendia marszałka województwa.
Ale, że we współczesnym świecie nie ma nic za darmo - to otrzymane stypendia dziś jeszcze studenci po zakończeniu edukacji odpracują w jednym z regionalnych szpitali. Gdzie widzą swoją przyszłość? I czy to kroplówka na deficyt kadr w placówkach - to sprawdzała Agnieszka Stefaniak.
Stypendia dla studentów medycyny. Autor: Agnieszka Stefaniak

Zobacz także

2023-03-22, godz. 17:34, RTT - artykuły Jak odnaleźć się na rynku pracy? Blisko 40-tu wystawców wzięło dziś udział w Transgranicznych Targach Pracy i Giełdzie Edukacji w Głubczycach. Swoją ofertę prezentowali najwięksi w regionie pracodawcy, instytucje szkoleniowe, służby mundurowe i uczelnie wyżs… » więcej 2023-03-21, godz. 17:47, RTT - artykuły Sezon motocyklowy w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu otwarty Pierwszy dzień wiosny to tradycyjnie otwarcie sezonu motocyklowego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Tym razem to 20-ta, Okrągła ZSMotka. » więcej 2023-03-21, godz. 17:41, RTT - artykuły Opole, Moszna i Prudnik planem zdjęciowym do filmów o wybitnych polskich sportowcach W Opolu, Mosznej i Prudniku kręcone były sceny do dwóch fabularnych filmów historycznych. Produkcje te opowiadają o wybitnych polskich sportowcach czasów międzywojennych. Są to filmy pt. „Szachiści” i  „Złoto Haliny Konopackiej”… » więcej 2023-03-21, godz. 17:37, RTT - artykuły Uczniowie szkół podstawowych z gminy Łubniany przygotowują spektakl profilaktyczny Hejt, używki, wygórowane ambicje rodziców. Tego dotyczy profilaktyczny spektakl, pt. 'Spektakl' przygotowywany właśnie przez uczniów szkół podstawowych z gminy Łubniany. Czasu na próby jest mało, bo wczoraj (20.03) przeprowadzono… » więcej 2023-03-20, godz. 17:33, RTT - artykuły Covid, czy grypa? Która z chorób dominuje i kto choruje najczęściej? Grypa nie odpuszcza. Wciąż chorujemy i zarażamy innych. Przychodnie przyjmują codziennie wielu pacjentów z objawami grypopodobnymi. Nieciekawa sytuacja jest również na oddziałach zakaźnych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »