Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-23, 22:13 Autor: Daniel Klimczak

Ratownicy uczyli się, jak radzić sobie ze stresem

Ambulanse [fot. Adam Dubiński]
Ambulanse [fot. Adam Dubiński]
Ratownicy medyczni to grupa zawodowa szczególnie narażona na stres, ciągłe obcowanie z cierpieniem i śmiercią oraz konieczność podejmowania trudnych decyzji.
Dodatkowym obciążeniem był czas pandemii covid-19, ale mówi się, że służba zdrowia nadal funkcjonuje na granicy wydolności w związku z epidemią wirusa RSV czy grypy. Po raz pierwszy opolscy ratownicy spotkali się z psychologami, z którymi mogli porozmawiać o specyfice pracy, o trudnościach i problemach. W sumie było to 400 godzin indywidualnych konsultacji psychologicznych i 30 warsztatów grupowych.

Tematem zajęła się Katarzyna Doros-Stachoń.
Ratownicy medyczni uczą się, jak radzić sobie ze stresem. Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Zobacz także

2023-03-14, godz. 17:30, RTT - artykuły Będzie ładniej i bezpieczniej Poprawi się komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Do opolskich gmin i powiatów trafi ponad 55 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. » więcej 2023-03-14, godz. 17:30, RTT - artykuły Partnerstwo publiczno-prywatne sposobem na rozwój regionu Nie konkurencja, ale działanie w porozumieniu z zyskiem dla obu stron - taka jest idea partnerstwa publiczno-prywatnego. Skrót PPP jeszcze nie podbija naszych samorządów, ale... jak przekonują jego orędownicy, to się wkrótce zmien… » więcej 2023-03-13, godz. 17:43, RTT - artykuły Wandale podpalili plac zabaw w Opolu Był i go nie ma. Plac zabaw przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu nawet nie doczekał się jeszcze oficjalnego otwarcia, a już został zniszczony, a dokładniej spalony. Ktoś dzisiaj w nocy z niewiadomych na ten moment przyczyn prawdopodobnie… » więcej 2023-03-13, godz. 17:43, RTT - artykuły Jak przyciągnąć uczniów do szkół? Szkoły ponadpodstawowe z całej Opolszczyzny muszą już myśleć o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025. Wtedy będą odczuwalne efekty zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków, do czego doszło w 2016 roku. » więcej 2023-03-10, godz. 17:33, RTT - artykuły Zdjęcie... bez aparatu Kustosz Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej dr Grzegorz Jezierski powtórzył eksperyment Henriego Becquerela [czy. Henriego Bekerela], który wykazał promieniowanie rud uranu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »