Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-11-16, 15:57 Autor: Wiesław Kolbusz

O ile wzrosną rachunki za ogrzewanie w gminie Dobrzeń Wielki?

ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
ECO w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Mają ciepło, ale jeszcze nie wiedzą ile za nie zapłacą. Mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki obawiają się drastycznych podwyżek.
Kilka miesięcy temu zostali poinformowani przez dotychczasowego dzierżawcę sieci ciepłowniczej spółkę Elkom, że ta rezygnuje ze świadczenia usług. Gmina musiała znaleźć więc nowe przedsiębiorstwo. Wybór padł na spółkę ECO, która obecnie dostarcza ciepło. Jest jednak pewien problem. Nikt nie wie, za ile? Nie mają podpisanych umów z ECO. Jak zatem rozwiązują problem płatności i czy są jakieś szanse, że jeszcze do końca roku poznają nowe ceny? To sprawdzała Monika Matuszkiewicz.
Dobrzeń Wielki ciepło

Zobacz także

2023-08-03, godz. 17:10, RTT - artykuły Oczko wodne, czy zbiornik na deszczówkę z dofinansowaniem Mieszkańcy województwa opolskiego mogą otrzymać zwrot 80 procent wartości zakupu między innymi zbiornika na deszczówkę, czy też wybudowania oczka wodnego w swoim ogródku. Ruszył II nabór programu 'Moja woda'. Prowadzony jest on… » więcej 2023-08-02, godz. 17:13, RTT - artykuły Ponownie ruszyły prace w opolskiej katedrze 'Na poważnie' ruszyły prace w katedrze opolskiej. Na miejscu pracują między innymi archeolodzy, architekci, antropolodzy, konserwatorzy zabytków, historycy sztuki ale też specjaliści z zakresu genetyki sądowej. Ci ostatni starają… » więcej 2023-08-02, godz. 17:13, RTT - artykuły Co dalej z nielegalnym składowiskiem odpadów w Konradowie? Pożar nielegalnego magazynu odpadów pod Zieloną Górą ponownie wywołał ogólnopolską dyskusję na temat gospodarki opadami. » więcej 2023-08-02, godz. 17:13, RTT - artykuły Zakwit sinic na dużym jeziorze w Turawie Zamiast błękitnej wody jest zielona. A przy plaży nie złocisty piasek, a zielony kożuch. Tak obecnie wygląda sytuacja na Jeziorze Dużym w Turawie. » więcej 2023-08-01, godz. 17:55, RTT - artykuły Chrońmy skórę przed promieniowaniem słonecznym Przybywa osób, u których diagnozowany jest czerniak i inne złośliwe nowotwory skóry. Chorują coraz młodsze osoby. Dlatego wakacje to dobry czas na badania profilaktyczne i skonsultowanie swoich znamion pod okiem ekspertów. Jak przekonują… » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »